Pirmdiena, 30.janvāris

redeem Pārsla, Tīna, Valentīna

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Kultūra

Izziņoti Andreja Osokina jaunās veltījumu programmas koncerti

© Publicitātes foto

Jau nākamnedēļ, 23. septembrī, tiks atklāta pianista Andreja Osokina jaunās koncertprogrammas “Osokins – Šopēnam” koncerttūre, kas turpināsies dažādās Latvijas zālēs.

Šobrīd izziņoti seši koncertprogrammas “Osokins - Šopēnam” koncerti: 23. septembrī Līvānu novada kultūras centrā, 7. oktobrī Talsu Tautas namā, 29. oktobrī “Zeit” Līgatnē, 9. decembrī Krustpils kultūras namā Jēkabpilī, 11. decembrī Lūznavas muižā un 2. februārī Doles Tautas namā Ķekavā.

Andreja Osokina jaunā programma ir veltījums Friderikam Šopēnam - vienam no izcilākajiem 19. gadsimta komponistiem, kura mūžu vistiešākajā veidā ietekmēja un lauza Krievijas militārais iebrukums viņa dzimtenē, pēc kura viņš tā arī neatgriezās Polijā un līdz nāvei rakstīja mūziku emigrācijā.

Koncertos skanēs arī mūsu pašu izcilo komponistu, 20. gadsimta trimdinieku, Jāņa Mediņa un Volfganga Dārziņa skaņdarbi - katrs ar savu unikālo rokrakstu, bet abi tik vienoti savās ilgās pēc tēvzemes. Būs arī izcilā ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova darbi, kurš šajā pavasarī, jau būdams cienījamā vecumā, arī bija spiests doties bēgļu gaitās uz Vāciju, un joprojām nav zināms, vai viņam jebkad vēl būs iespēja atgriezties Ukrainā.

Andrejs Osokins uzsver, ka “šobrīd, kad izšķiras Ukrainas, Latvijas un visas Eiropas nākotne, mūzika nevar un nedrīkst būt nošķirta no notikumiem, kas ietekmē mūs visus.” Māksla un mūzika gadsimtu gaitā ir sekojuši vēsturiskiem notikumiem, smalki un spēcīgi reaģējot uz tiem gan kā cilvēka iekšējās pasaules pārdzīvojumu spogulis, gan arī globālu procesu atainotājs. “Šopēna mūzika šajā laikā ir īpaši aktuāla un to klausāmies jau ar pavisam citām emocijām - tajā jūtama dziļa mīlestība pret viņa dzimto Poliju, tās cilvēkiem un kultūru, kas tik izjusti, spilgti un vareni dzirdams viņa darbos. Mūsu, mūziķu, misija ir nest šo trimdas komponistu bezgala daiļo, skaudro, ilgpilno, romantisko un milzīga temperamenta piepildīto mūziku mūsu klausītājiem, lai sniegtu iedvesmu, spēku un neatlaidības impulsu rīkoties šajā nozīmīgajā laikā,” norāda Andrejs Osokins.