Valsts prezidents komponistēm Lolitai un Brigitai Ritmanēm pasniedz Triju zvaigžņu ordeni

 
©Dmitrijs Suļžics / F64

Šodien Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni komponistēm Lolitai Ritmanei un Brigitai Ritmanei par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Komponistei Lolitai Ritmanei Latvijas valsts augstākais apbalvojums piešķirts par izcilo radošo ieguldījumu latviešu mūzikā un kultūrā, latviešu kultūras stiprināšanā un Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē.

Viņa komponējusi daudz latviešu solo un kora dziesmu, mūziku simfoniskajam orķestrim, kantātes, kā arī mūziku vairākām dziesmuspēlēm. Tāpat viņa komponējusi mūziku filmai "Dvēseļu putenis".

Savukārt komponistei, pianistei, diriģentei un pedagoģei Brigitai Ritmanei Latvijas valsts augstākais apbalvojums piešķirts par mūža ieguldījumu latviešu kultūrā un latviskuma stiprināšanā ārpus Latvijas.

Brigitas Ritmanes komponētā dziesma "Manai tautai" ar viņas tēva Andra Ritmaņa dzeju, kuru izpildīja latviešu dziedātāja Ieva Akuratere, ir kļuvusi par Latvijas Trešās Atmodas laika neoficiālo himnu.

Viņa savas profesionālās zināšanas un pedagoģes prasmes likusi lietā latviešu skolās un nometnēs ASV, kā arī bijusi virsdiriģente desmit Rietumkrasta Latviešu dziesmu svētkos, vadījusi korus un palīdzējusi muzikālajā izaugsmē daudziem Amerikas latviešu talantiem.