Dzejniece Meija Endželu kļuvusi par pirmo melnādaino sievieti, kas attēlota uz ASV monētas

 
©Reuters/Scanpix/Leta

Dzejniece un aktīviste Meija Endželu kļuvusi par pirmo melnādaino sievieti, kas attēlota uz ASV 25 centu monētas, pirmdien pavēstīja ASV Monētu kaltuve.

2021.gada janvārī tika parakstīts likums par Amerikāņu sieviešu ceturtdaļdolāru programmu, un monētas ar Endželu attēlu ir pirmās, kas tiek klajā laistas šīs programmas ietvaros.

"Man ir tas gods iepazīstināt ar mūsu valsts pirmajām apgrozības monētām, kas ir veltītas tam, lai cildinātu amerikāņu sievietes un viņu ieguldījumu Amerikas vēsturē," sacīja Monētu kaltuves direktora vietniece Ventrisa Gibsone.

"Katrs 2022.gada ceturtdaļdolārs ir veidots, lai atspoguļotu sasniegumu daudzveidību un dziļumu, kas tiek cildināti ar šo vēsturisko monētu programmu. Meija Endželu, kas ir redzama šīs sērijas pirmās monētas reversā, izmantoja vārdus, lai iedvesmotu un celtu," norādīja Gibsone.

Programmā paredzēts, ka Monētu kaltuve no 2022. līdz 2025.gadam katru gadu laiž klajā 25 centu monētas ar valsts vēsturē ievērojamu sieviešu attēliem. Katrā programmas gadā klajā tiks laistas jaunas monētas ar piecu sieviešu attēliem.

Pēdējos 90 gados uz monētas vienas puses bija attēlots prezidents Džordžs Vašingtons, uz otras - ērglis.

Uz jauno monētu vienas puses joprojām būs Vašingtons, bet uz otras - Endželu.

Citas sievietes, kuru attēli parādīsies uz monētām šogad, būs Sallija Raida - pirmā amerikāņu sieviete, kas devusies kosmosā, pirmā čiroki cilts vadītāja sieviete Vilma Menkillere, Ņūmeksikas sieviešu tiesību aktīviste Nina Otero-Vorena un ķīniešu izcelsmes amerikāņu kinozvaigzne Anna Meja Vonga.