Covid-19 ierobežojumu dēļ atcelta Operetes teātra izrāde “Silva. Čardaša karaliene” 6. oktobrī

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©pexels.com

Dažādu ar Covid-19 izplatību saistīto ierobežojumu dēļ Operetes teātris atceļ 6. oktobrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī paredzēto izrādi “Silva Čardaša karaliene”, informē Operetes teātra pārstāvji.

Tie, kas iegādājušies biļetes uz šo izrādi, aicīnāti līdz š.g. 30.septembrim vērsties jebkurā Biļešu paradīzes tirdzniecības vietā, lai saņemtu atpakaļ par biļetēm samaksāto naudu vai apmainītu tās pret citām Operetes teātra izrādēm šī gada oktobrī. Tiem, kuri biļetes iegādājās internetā, nauda tiks automātiski ieskaitīta atpakaļ bankas kontā.

“Valstī ieviestās ārkārtējās situācijas dēļ mēs bijām spiesti 2020. gada 17. aprīlī paredzēto izrādi “Silva. Čardaša karaliene” pārcelt uz š.g. 6.oktobri cerībā, ka šo populāro Imres Kalmāna opereti tomēr izdosies parādīt mūsu skatītājiem. Diemžēl pārcelto izrādi esam spiesti šobrīd atcelt, tādēļ aicinām skatītājus atgriezt nopirktās biļetes vai samainīt tās pret Operetes teātra jauniestudējuma - multimediālās monooperas “Cilvēka balss. Telefons” - izrādēm š.g. oktobrī,” informē Operetes teātra valdes priekšsēdētāja, radošā direktore Agija Ozoliņa-Kozlovska, „Mēs atvainojamies par radītajām neērtībām un pateicamies mūsu uzticamajiem skatītājiem par sapratni šajā visiem tik sarežģītajā laikā.

Izrādē “Cilvēka balss. Telefons” apvienota Džankarlo Menotti viencēliena opera „Telefons” un Frensisa Pulenka opera „Cilvēka balss”. Galvenajā lomā būs šarmantā operas dīva Sonora Vaice, kura šajā izrādē debitē arī režisores ampluā.

Monooperas "Cilvēka balss. Telefons" Rīgas pirmizrāde paredzēta 4. oktobrī plkst. 19.00 VEF kultūras pilī Rīgā, Izrādes: 8. oktobrī plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, 27. oktobrī plkst.19.00 Ogres novada kultūras centrā, 29. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars.

Uzveduma scenogrāfiju veidojusi multimāksliniece Ineta Sipunova, kuras radītā skatuves vide un multimediālās projekcijas papildinās solistu Sonoras Vaices un baritona Naura Indzera saspēli uz skatuves ar filmētiem tēliem paralēlā kino stāstā, radot piesātinātu sievietes emocionālās pasaules atklāsmi. Iestudējumā klavierpavadījumu nodrošinās Māris Žagars.

Džankarlo Menotti monoopera „Telefons” ir tapusi pagājušā gadsimta vidū, kad tehnoloģijas telefona veidolā ienāk aizvien vairāk mājās un kļūst par aizraujošu nodarbi mājsaimniecēm. Vieglā un komiskā stāsta galvenā varone Lusija ir tik aizņemta ar telefonsarunām, ka nepamana līgavaini, kurš atnācis to bildināt. Pēc vairākām stundām bezcerīgas gaidīšanas viņam nekas cits neatliek, kā doties uz telefona būdiņu un bildinājumu izteikt pa telefonu.

Savukārt Frensisa Pulenka monoopera „Cilvēka balss” ir eksistenciāli skaudrāka - iestudējums gan ar humoru, gan dziļi filozofiski atklāj sievietes jūtu, ilgu un domu pasauli, rosina pārdomas par dzīves vērtībām un spēju dzīvot šeit un tagad, pamanot un novērtējot cilvēkus mums blakus.

Biļetes uz izrādēm oktobrī var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/21950. Biļešu cenas: 15 - 50 Eur.

SVARĪGI! Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, izrādes drīkstēs apmeklēt vakcinētie un izslimojušie. Pie ieejas katram apmeklētājam jāuzrāda digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19 vai arī ir izslimojusi Covid-19, un personu apliecinošs dokuments. Izņēmums ir izrāde VEF kultūras pilī, to varēs apmeklēt arī ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu (jāuzrāda Covid-19 sertifikāts).’