Ar Pāvela Hafizova izstādi sezonu uzsāks kultūrtelpa “M/Darbnīca”

© Publicitātes foto

No 18. jūnija kultūrtelpā “M/Darbnīca”, kas atrodas K. K. fon Stricka villas kompleksā, būs apskatāma Sanktpēterburgā dzimušā un Rīgā dzīvojošā mākslinieka Pāvela Hafizova jaunāko mākslas darbu izstāde “Air 3.0”. Līdz ar to tiks atklāta kultūrtelpas jaunā sezona, kuras muzikālā daļa startēs 30. jūnijā ar Rūdolfa Macata kvarteta uzstāšanos.

Pāvels Hafizovs kopš 2013. gada nodarbojas tikai ar debesu un mākoņu objektu vizualizēšanu un pandēmijas laikā radījis melnbaltu mākoņu attēlu kolekciju, kas reprezentē viņa refleksiju par laiktelpu un mirklīgās pasaules virs mūsu galvām interpretāciju. Ar darbu sēriju “Air 3.0” Hafizovs aicina skatītājus pamanīt skaistumu mūsu ikdienišķajā apkārtnē un ļaut sev ieelpot svaigu gaisu caur mākslas pieredzes burvību. Jaunajā kolekcijā skatāmi 15 oriģināldarbi, kas radīti ar akrilu un ogli. Izstādē iekļauti vēl četri agrāk tapuši Hafizova darbi. Pēdējo astoņu gadu laikā viņa paveiktais izrādīts divās personālizstādēs Rīgā un Venēcijas “Arte Laguna Prize”, kur mākslinieks 2019. gadā ieguva veicināšanas balvu. Nākamajā izstādē “M/Darbnīcas” galerijā jūlijā būs apskatāmi tekstilmākslinieces Emmas Sofijas krāsainie gobelēni.

Kultūra

“Digitālā pasaule atņem teātrim dzīvo emociju apmaiņu, kas ir starp skatītāju un mākslinieku uz skatuves. Pareizi izveidots digitālais saturs ļauj atrast jaunus veidus, kā uzrunāt auditoriju skatīties teātri un mākslu. Arī tos, kurus grūti pierunāt aiziet uz teātri, kuri vairāk “sēž datorā”,” intervijā “Neatkarīgajai” saka Paula Lieldidža-Kolbina – topošā žurnāliste un baletdejotāja.

Svarīgākais