Covid-19 uzliesmojums: Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķiem notiekta pašizolācija

 
©f64.lv, Žanete Terentjeva

Saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu koncertā "Klātbūtne" drošības apsvērumu dēļ gandrīz visiem Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķiem, kuri piedalījās koncertā, pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu rekomendācijas noteikts pašizolācijas režīms, informēja LNSO valdes locekle Indra Lūkina.

Viņa pavēstīja, ka pēc komponista Pētera Vaska jubilejas koncerta Cēsīs visiem LNSO mūziķiem tika veikts tests, kā rezultātā tika atklāti divi pozitīvi gadījumi orķestra mūziķiem, divi ārštata mūziķiem un divi tehniskajiem darbiniekiem.

Pēc Lūkinas paustā, desmitajā dienā pēc koncerta norises mūziķiem tika veikts atkārtots tests, kura rezultātā tika atklāti vēl divi saslimšanas gadījumi. Pēc epidemiologu rekomendācijas vēlreiz tests tiks veikts četrpadsmitajā dienā.

Jau rakstīts, ka koncertzālē "Cēsis" 16.aprīlī notikušajā koncertā "Klātbūtne" atklāti 29 Covid-19 gadījumi, aģentūrai LETA pavēstīja SPKC.

SPKC ar šo konkrēto gadījumu strādā jau otro nedēļu, un patlaban jau ir apzināts liels skaits kontaktpersonu. Sasirgušie ir pamatā profesionālo mūzikas kolektīvu, tostarp koru un orķestru, pārstāvji.

Šis koncerts, pēc SPKC paustā, nav pieskaitāms kā publisks pasākums, bet gan drīzāk kā translācija, jo pamatā tas bijis domāts atskaņošanai radio un televīzijā. Vienlaikus centrā atzīmēja, ka šādiem kolektīviem ir atsevišķas testēšanas vadlīnijas, kā, piemēram, profesionālo sportistu gadījumā.

Koncertā "Klātbūtne" piedalījās arī Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", tomēr tā pārstāve Māra Jēgere atteicās aģentūrai LETA sniegt plašāku komentāru par notikušo Covid-19 uzliesmojumu.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja "Latvijas Televīzijas" pārstāve Krista Luīze Priedīte, uzzinot, ka koncerta dalībnieku vidū konstatēta inficēšanās ar Covid-19, desmit "Latvijas Televīzijas" darbinieki nekavējoties tika nosūtīti pašizolācijā.

"Diemžēl diviem no pašizolācijā esošajiem darbiniekiem konstatēta inficēšanās, savukārt pārējie tuvākajās dienās atgriežas darbā," pauda Priedīte.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja koncertzāles "Cēsis" mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova, pagājušajā nedēļā viens no koncertzāles darbiniekiem ir saslimis ar Covid-19. "Taču ne mums, ne SPKC nav drošu faktu, ka inficēšanās ir notikusi tieši koncerta laikā. Visi citi darbinieki, kas bija iesaistīti koncerta organizēšanā, ir vairākkārtīgi testēti, saslimušo un kontaktpersonu nav," sacīja Saļņikova.

Viņa norādīja, ka pēc tam, kad tika saņemta ziņa, ka ir konstatēta saslimšana ar Covid-19 korī un orķestrī, SPKC koncertzāles darbiniekiem deva rekomendāciju novērot veselību, bet kā kontaktpersona neviens netika fiksēts.

"Pēc pieprasījuma esam snieguši ziņojumu Kultūras ministrijai par koncerta ieraksta norisi, kura laikā tika ievērotas Covid-19 drošības un sanitārais protokols, kāds tiek piemērots digitālo koncertu bez publikas klātbūtnes vai profesionālo kolektīvu mēģinājumu laikā un kādu realizē visas koncertorganizācijas koncertu tiešraižu gadījumos," norādīja Saļņikova.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!