Puntulis cer uz grāmatu iekļaušanu tirdzniecībai atļauto preču sarakstā

© Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Otrdien valdības dienaskārtībā nonāks Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātā tirdzniecības ierobežojumu tālākā taktika un stratēģija, sociālajos tīklos atzīmējis kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), paužot cerību, ka Ministru kabinets vienosies par grāmatu iekļaušanu tirdzniecībai atļauto preču sarakstā Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Ministrs uzskata, ka grāmatas ir pirmās nepieciešamības prece un to "klātesamība ikdienā ir neatsverama", ko Kultūras ministrija esot uzsvērusi ik reizi, kad dažādos formātos tikuši skatīti tirdzniecības ierobežojumi.

LETA jau rakstīja, ka ārkārtējās situācijas dēļ līdz 7.februārim turpinās ierobežojumi tirdzniecības jomā, proti var darboties tirdzniecības vietas, kurās tirgo atsevišķas produktu grupas - pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, kā arī ziedus.

Klātienē var nopirkt zeķbikses, zeķes, elastīgās zeķes, šalles, lakatus, kaklautus, cepures, cimdus, preces virsmu uzkopšanai, lāpstas un liekšķeres, elektroierīces telpu apsildīšanai un pergamenta papīru.

Tāpat var iegādāties kurināmo, gāzes balonus, sveces, sērkociņus, zārkus, aploksnes, papīra iepakojumu, mājas uzkopšanas līdzekļus, krāsnis, slēdzenes, apkures katlus, sildītājus, telefona aparātus, spuldzes, ortopēdiskos piederumus, dzirdes aprātus un šķiltavas.

Kultūra

Uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves 18. janvārī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta Mikrofons 2025” ceremonijā balvas „Par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā” saņems televīzijas režisore Svetlana Rudzīte un festivāla „Bildes” rīkotāja Tija Auziņa.

Svarīgākais