Mūžībā devies Leļļu teātra aktieris Pēteris Šogolovs

© Ekrānšāviņš no lelluteatris.lv

Mūžībā aizgājis Latvijas Leļļu teātra aktieris Pēteris Šogolovs, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstījuši teātra pārstāvji.

Šogolovs, kurš dzimis 1955.gadā Siguldā, mācījies Rīgas 2.vidusskolā. Vēlāk viņš ieguvis kinomehāniķa specialitāti Rīgas 3.tehniskajā skolā un trolejbusa vadītāja specialitāti Rīgas 10.arodskolā.

Aktiera karjeru mākslinieks sācis ar Kārlēna lomu Rūdolfa Blaumaņa noveles "Nāves ēnā" ekranizācijā. Savukārt no 1977.gada viņš sācis strādāt Latvijas Leļļu teātrī, norādīts teātra tīmekļvietnē.

Šogolovs divas reizes nominēts "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijā "Labākais otrā plāna aktieris", proti, 2002. un 2005.gadā, bet 2000.gadā viņš saņēma labākā aktiera balvu V Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātra festivālā "Baananikala" Tallinā.

Kultūra

Populārā latviešu grupa “Prāta Vētra” kļuvusi par Pērnavas pilsētas un apriņķa oficiālās tūrisma mārketinga organizācijas “Visit Pärnu” vēstnešiem Latvijā. Sadarbības mērķis ir iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar visu aizraujošo, ko piedāvā Igaunijas vasaras galvaspilsēta, un iedvesmot biežāk doties ciemos pie kaimiņiem Igaunijā, vēstīts paziņojumā presei.

Svarīgākais