Šodien ar masku gājienu atklās Rīgas tēlniecības kvadriennāles ekspozīciju

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Ģirts Ozoliņš/F64

Ar masku gājienu 5.septembrī atklās laikmetīgās tēlniecības festivālu "Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020", kas Rīgas pilsētvidē ļaus baudīt 12 jaunradītus Latvijā dzīvojošu mākslinieku darbus.

Kā informēja festivāla organizatoru pārstāve Kristiāna Kārkliņa, masku gājiens sāksies Tallinas ielas pagalmā plkst.19 un dosies cauri Rīgas centram līdz Āgenskalna tirgum pa ceļam atklājot vairākus mākslas darbus.

Pēc Kārkliņas paustā, atklāšanas gājiens veidots parādes teātra formā, radošajā komandā apvienojot kvadriennāles, "Kvadrifrons", fonda "Initium" un Rīgas cirks pārstāvjus, šādi atzīmējot arī Rīgas cirka un "Kvadrifrons" pārcelšanos no Merķeļa ielas uz pagaidu mājām Āgenskalnā - Zeļļu ielā.

Runājot par gājiena ideju, režisors Reinis Boters norādījis, ka laikā, kad politiķi "mēdz piesavināties" sabiedrības svētkus un sasniegumus, viņam šķitis svarīgi uzsvērt, ka Rīga ir 21.gadsimta Eiropas Savienības pilsēta, kurā katrs tās iedzīvotājs ir vienlīdz svarīgs.

"Šo gājienu vēlējos veidot tik demokrātisku, cik demokrātisks tas šajos, ierobežojumiem pilnos apstākļos iespējams. Lai arī tiks dotas norādes, gājiena dalībniekiem būs iespēja uz galamērķi doties pa sevis izvēlētu maršrutu un izvēlēties - distancēti sekot gājienam, vērot to no malas, vai pat savām mājām. Šis gājiens ir iecerēts kā svētki mūsu demokrātijai," atzīmējis Boters.

Festivāla laikā jaunus darbus radījuši mākslinieki Linda Boļšakova kopā ar Alvi Misjunu, Annu Ķirsi un pētnieci Daci Kļaviņu, Valdis Majevskis, Karlīna Simeona Mežecka, Kristians Brekte, Modris Svilāns, Māris Butlers, Ance Vilnīte, Donatas Mockus, Gundega Evelone un Andris Landaus, Andris Maračkovskis, Jānis Noviks, Miķelis Mūrnieks, Viesturs Reinis, Anda Poikāne kopā ar Beati Poikāni un Mariju Luīzu Meļķi.

Tēlniecības kvadriennāle Rīga norisināsies 13.reizi, un kopš 1972.gada tā ir bijusi platforma gan Latvijas, gan pasaules pieredzi guvušo mākslinieku radošajam darbam, gan jauno talantu atpazīstamības veicināšanai, kā arī starptautiskas mākslas kopienas stiprināšanai.

Šogad, ņemot vērā Covid-19 izplatību, festivāla organizatori piedāvās apskatīt mākslas darbus tieši pilsētvidē, kur iespējams efektīvāk ievērot sociālo distancēšanos un drošības pasākumus, norādīja Kārkliņa.