Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

arrow_right_alt Kultūra

Hanzas Peronam – nominācija “Kilograms kultūras” balvai un starptautisks novērtējums

© Dmitrijs Suļžics/F64

Viena no jaunākajām kultūras notikumu vietām Latvijā – Hanzas Perons – izvirzīts sabiedrisko mediju balvai “Kilograms kultūras 2019” kā iecienītākā kultūrvieta Rīgā, kā arī nonācis prestižā arhitektūras un dizaina medija “Dezeen” redzeslokā.

“Dezeen” publikācijā, kas Hanzas Peronam ir pirmā šāda veida starptautiskā atzinība, sniegta informācija par ēkas arhitektūras un dizaina risinājumiem, ko papildina būves rekonstrukciju ilustrējošas fotogrāfijas. 2006. gadā dibinātais tiešsaistes izdevums “Dezeen ” ir viens no populārākajiem arhitektūras žurnāliem pasaulē, kas katru mēnesi pulcē vismaz divus miljonus unikālo apmeklētāju.

Savu pirmo sezonu Hanzas Perons sāka 2019. augustā. Kopš tā laika dažādu pasākumu ietvaros to apmeklējuši jau vairāk nekā 75 tūkstoši viesu, tostarp atvērto durvju dienās Rīgas svētkos, starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus”, projektā "Nepāriet" un virknē citu pilnībā izpārdotu koncertu, dažādās konferencēs, Ziemassvētku Svētdienī un citos. Arī 2020. gada programmā plānoti daudzi spilgti notikumi - koncerti, pasākumi, izstādes un konferences, tostarp “TechChill 2020”, kā arī vairāki Hanzas Perona un sadarbības partneru veidoti oriģinālprojekti.

“Hanzas Perons kļuvis ne tikai par iedzīvotāju iecienītu kultūrvietu, bet arī par kultūras būvi, ar ko varam lepoties starptautiski un ieteikt to kā spilgtu tūrisma galamērķi. Apliecinājums tam ir gan “Dezeen” pievērstā uzmanība, gan Hanzas Perona nominēšana sabiedrisko mediju balvai kultūrā, gan šeit notiekošo pasākumu augstā kvalitāte un plašais apmeklējums,” norāda Hanzas Perona direktore Ieva Irbina.

Hanzas Perons ir kādreizējā Rīgas preču stacijas noliktavas ēka New Hanza teritorijā, kas pārvērsta par kultūras telpu — modernu un funkcionālu vietu koncertiem, skatuves mākslai, konferencēm un citiem pasākumiem. Tā ir viena no dažām ēkām, kas saglabājusies šajā teritorijā, liecinot par nozīmīgu Rīgas tirdzniecības un rūpniecības attīstību 20. gadsimta sākumā.

Ēkas rekonstrukcijas darbi tika uzsākti 2017. gada septembrī, bet ekspluatācijā tā nodota 2019. gada jūlijā. Projekta autors ir arhitektu biroja “Sudraba Arhitektūra” vadošais arhitekts Reinis Liepiņš, projektu attīstīja uzņēmums “Pillar Development”, tā autoruzraudzību veica “Pillar Architekten”, SIA, bet ģenerāluzņēmēja funkcijas pildīja “Pillar Contractor”, SIA.