Apbalvos Maiju Tabaku, Rozi Stiebru un vairākas citas izcilas kultūras personības

 
©f64

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) šodien plkst.15 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē 15 kultūras jomas personībām pasniegs atzinības rakstus, godinot viņu radošo ieguldījumu, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Īpašo ministrijas Atzinības rakstu par izcilu ieguldījumu Latvijas mākslā un sasniegumiem starptautiskā kontekstā saņems gleznotāja Maija Tabaka, kura tiek godināta arī nupat apritējušajā 80 gadu jubilejā.

Memoriālo muzeju apvienības speciāliste Gaida Jablovska, kura nozarei veltījusi 50 darba gadus, saņems KM Īpašo Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas pētniecībā un Latvijas muzeju nozares attīstībā, kā arī latviešu kultūras un tās izcilo personību popularizēšanā starptautiskā mērogā.

Tāpat Īpašo KM Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu latviešu vokālās mākslas attīstībā un sveicienus 90.jubilejā saņems operdziedātāja Laima Andersone-Silāre, savukārt scenārists un dramaturgs Vladlens Dozorcevs, kurš šogad svinēja 80 gadu jubileju, saņems īpašo KM Atzinības rakstu par ieguldījumu Latvijas kultūrā un neatkarīgas Latvijas valsts attīstībā.

KM Atzinības raksti līdz ar pagodinājumiem apaļās mūža jubilejās tiks pasniegti teātra zinātniecei Silvijai Geikinai par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas teātra vēstures pētniecībā, mākslas zinātniecei Elitai Grosmanei par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mākslas vēstures pētniecībā un dzejniekam un atdzejotājam Leonam Briedim par izcilu ieguldījumu Latvijas literatūrā un kultūrā.

Tāpat ar Atzinības rakstu apaļās mūža jubilejās godinās grafiķi Māru Rikmani par nozīmīgu devumu Latvijas mākslā un mākslinieci Agiju Staku par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas grāmatu ilustrāciju jomā.

Savukārt Ministru kabineta (MK) Atzinības rakstus saņems komponiste Maija Einfelde par nozīmīgu un ilggadēju radošo ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, veicinot tās starptautisko atpazīstamību, literāts, skolotājs un sabiedriskais darbinieks Alberts Spoģis par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā, kā arī animācijas filmu režisore, scenāriste un producente Roze Stiebra par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas zīmētās animācijas tradīcijas izveidē un attīstībā.

MK Atzinības rakstus saņems arī tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere par izcilu radošo devumu Latvijas tekstilmākslas attīstībā, Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs, kultūras un sabiedriskais darbinieks Guntis Gailītis par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūras, pilsoniskās sabiedrības un demokrātiskas valsts attīstībā un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Studiju programmu direktore Irēna Baltābola par nozīmīgu ieguldījumu augstākās izglītības jomā.

Vizule norādīja, ka tāpat arī MK Atzinības rakstu saņems biedrība "Latvijas Jaunā teātra institūts" par nozīmīgu ieguldījumu laikmetīgās teātra mākslas attīstībā, Starptautiskā Jaunā teātra festivāla "Homo Novus" izveidē un norisē.