Ministrs par algu palielinājumu kultūras nozarē: Tas ir "sanitārais minimums"

 
©Pixabay

Nākamgad paredzētais algu palielinājums kultūras nozarē ir "sanitārais minimums" jeb ugunsgrēka nodzēšana, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

"Es būtu liels optimists, ja teiktu, ka tas varētu kaut ko mainīt, dot kādu lielu, jaunu sparu, jo šobrīd es joprojām runāju par sanitāro minimumu," pauda ministrs. Viņš gan domā, ka tas varētu palīdzēt risināt kadru mainību, kā arī novērst situācijas, kad nebūtu iespējams nodrošināt kādas iestādes funkcionēšanu.

Pēc Puntuļa teiktā, nākamgad vidējais kultūras nozarē nodarbināto atalgojums pieaugs no 780 eiro līdz 910 eiro, tomēr, lai kultūras nozarē sasniegtu vidējo atalgojumu, kāds ir sabiedriskajā sektorā valstī, būtu vajadzīgi 1036 eiro.

"Es arī nākamā gada budžetā turpināšanu cīnīties par atalgojumu, kas varētu kaut ko mainīt, kas nebūtu tikai tāda sanitārā minimuma nodrošināšana jeb ugunsgrēka nodzēšana, kā tas ir šajā gadījumā," teica politiķis.

Ministrs pauda, ka ir arī tādi cilvēki, kuru motivācija strādāt šajā nozarē zemā atalgojuma dēļ viņam ir grūti izprotama. Piemēram, dažādu tehnisko darbinieku, kuru atalgojums privātajā sektorā, pēc viņa paustā, ir nesalīdzināmi lielāks.

Puntulis sacīja, ka tieši viszemāk atalgotie darbinieki nākamgad jutīs lielāko atbalstu. Tomēr izmaiņas skars visus nozarē strādājošos - vairāk nekā 4000 cilvēkus.

Par precīzu piešķirtās papildu naudas sadali lems iestāžu vadītāji un kapitālsabiedrību valdes, sacīja ministrs.

LETA jau vēstīja, ka Kultūras ministrijas prioritārajiem pasākumiem 2020. gada valsts budžetā valdība lēmusi piešķirt kopumā 13 miljonus eiro, no tiem aptuveni astoņi miljoni eiro paredzēti atalgojuma celšanai.