Prozas lasījumi kā zāles pret depresiju
 
BALTIJAS STĀSTU VAKARS. Baltijas stāstu vakaru šogad iniciējusi rakstniece Inga Žolude, viņa kopā ar vēl vienu Eiropas Savienības balvas literatūrā ieguvēju igauņu rakstnieku Tītu Aleksejevu gatavo kādu īpašu prozas pārsteigumu. Piedalīsies arī Kristina Sabaļauskaite, Birute Jonuškaite, Tīts Aleksejevs un Urmass Vadi, Inga Žolude un Margarita Perveņecka ©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Nedēļas nogalē kulmināciju piedzīvos ikgadējais Prozas lasījumu festivāls, kas norisinās Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē. Pirmie tā pasākumi ir jau notikuši, no tiem var secināt, ka publikas interese aizvien pieaug, tāpēc ieteikums visiem klausīties gribētājiem nedēļas nogalē – nāciet uz pasākumu laikus, lai nav jāstāv kājās.

Viena no festivāla kulminācijām ir jau šovakar. Baltijas stāstu vakars sāksies pulksten 18 Berga bazāra Birojnīcā. No viesiem latviešiem pazīstamākā šā vakara zvaigzne ir Silva rerum autore Kristina Sabaļauskaite. Pievērsiet uzmanību sestdien notiekošajai Ģimenes dienai LNB - te būs pasākumi dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Savukārt vakarā festivāla jaunums - detektīvu vakars Dubultu mākslas stacijā. Savukārt jaunie autori meklēs aizgājušo laiku Žaņa Lipkes muzejā. Noslēguma dienā svētdienā ieplānotas prozas brokastis ar Noru Ikstenu un noslēguma pasākums ar domu par vārda brīvību.

Baltijas stāstu vakars

  1. decembrī pulksten 18

Birojnīca. Rīga, Berga bazārs, Dzirnavu iela 84 k-2

Ģimenes sestdiena Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

  1. decembrī pulksten 13 lasījumi pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem;

plkst. 14-16 lasījumi jauniešiem. LNB Bērnu literatūras centrs. Rīga, Mūkusalas iela 3

Detektīvu stacija Dubultos

  1. decembrī pulksten 15

Mākslas stacija Dubulti. Jūrmala, Zigfrīda Meierovica prospekts 3

Aizgājušā laika meklējumos

  1. decembrī pulksten 17

Žaņa Lipkes memoriāls. Rīga, Mazais Balasta dambis 9

Prozas brokastis ar Noru

  1. decembrī pulksten 11

Andalūzijas suns. Rīga, Elizabetes iela 83

Atgriešanās. Festivāla noslēguma pasākums - ar domu par rakstnieka vārda brīvību un pieminot Džamalu Hašogi

  1. decembrī pulksten 18

Film Noir. Rīga, Elizabetes iela 61