Izcilības balvas kultūrā

 
©Dāvis Ūlands/ F64 Photo Agency

Nākamo trešdien, 28. novembrī, pulksten 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē (Krišjāņa Barona ielā 1 Rīgā) svinīgā ceremonijā tiks atklāti Izcilības balvas kultūrā 2018. gada laureāti.

Šogad Kultūras ministrijas (KM) aicinājumam izvirzīt pretendentus apbalvojumam atsaucās rekordliels pieteicēju skaits un trīs balvas ieguvējus bija jāizvēlas no 24 pieteikumiem. Pretendenti šogad pārstāv tādas kultūras nozares kā vizuālā māksla, dizains, arhitektūra, kino, kultūras mantojums, mūzika, literatūra un grāmatniecība. Kandidātu pieteikumus apbalvojumam izvirzīja KM pārraudzībā esošās institūcijas, nozaru konsultatīvās padomes, nevalstiskās organizācijas, tostarp pašvaldības.

Iesniegtos pieteikumus, atbilstoši apbalvojuma nolikumā noteiktajam, izvērtēja Latvijas Nacionālā kultūras padome, no vairāk nekā 20 izvēloties trīs balvas laureātus. Uz balvu var pretendēt, ja iegūts apbalvojums starptautiskos un profesionāli prestižos konkursos, festivālos un citos profesionāla novērtējuma pasākumos kultūras jomā; ja Latvijas mākslinieku vai kolektīvu veikums, piemēram, viesizrādes, izstādes un citi pasākumi, guvis plašu rezonansi ārzemēs, veicinājis Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtības apziņu Latvijas sabiedrībā, kā arī tad, ja veikums piesaistījis plašu starptautisku uzmanību un radījis rezonansi pasaulē, veicinot Latvijas un ārvalstu kultūras telpu sadarbību un mijiedarbību.

Šogad pasākums norisināsies jau piekto reizi. Svinīgās ceremonijas norisi režisēs Jānis Siliņš. Pasākumu vadīs aktieri Inga Misāne-Grasberga un Gundars Grasbergs. Par muzikāliem sveicieniem gādās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.