Aicina kļūt par Japānā izdotās latviešu pasakas grāmatas ilustratoru
 
©Publicitātes foto

Rūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2018. gada vasarā plāno izdot latviešu tautas pasakas Vīrs guļ ziemas miegu bilžu grāmatu japāņu, angļu un latviešu valodā.

Grāmatas ilustrāciju veidošana tiks uzticēta vienam autoram no Latvijas, kuru izvēlēsies Japānā izveidota vērtēšanas komisija. Šis būs pēdējais, piektais, izdevums latviešu tautas pasaku sērijā, kas izdota Japānā, kurā izdoti šādi darbi: Zvēri un abru taisītājs ar Diānas Kaijakas ilustrācijām, Par stirnu pārvērstā princese ar Agneses Matisones ilustrācijām, Koklētājs un vilks ar Mika Čavarta ilustrācijām un Eža kažociņš ar Maijas Līdumas ilustrācijām.

Latvijas grāmatu ilustratori, mākslinieki un ikviens interesents tiek aicināts dalībai konkursā, sagatavojot ilustrāciju grāmatas vākam pasakai Vīrs guļ ziemas miegu, kuras teksts pieejams valoda.ailab.lv/folklora/pasakas/gr09/0900903.htm. Vērtēšanas komisijas izvēlētās vāka ilustrācijas autoram tiks uzticēta grāmatas ilustrēšana, izveidojot kopumā ap 20 ilustrāciju. Vāka ilustrāciju ar epasta sūtījumā iekļautu vārdu, uzvārdu, vecumu, kontaktinformāciju (telefona numurs, e-pasta adrese), kā arī īsu sasniegumu/pieredzes aprakstu vai CV angļu valodā lūdzam adresēt profesoram Gendžiro Ito - epasta adrese data@kamashun.co.jp. Pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir 2018. gada 20. janvāris. Izvērtēšanas rezultāti tiks paziņoti līdz 2018. gada februāra beigām uz iesūtīto epasta adresi.

Grāmatas ilustrāciju autors tiks ielūgts uz Japānu, no Japānas puses nodrošinot ceļa un uzturēšanās izmaksas, kā arī saņems naudas balvu - 100 000 Japānas jenu. Ilustrāciju autortiesības tiks nodotas projekta idejas iniciatoram - Higašikavas pilsētas pašvaldībai.

Sīkāka informācija par konkursu pieejama, sazinoties ar Higašikavas pilsētas domes starptautisko attiecību koor dinatori Kristu Bogdanovu - e-pasts: bogdanova.krista@gmail.com, tālr.: +81 8058348590.