Par godu valsts svētkiem televīzijas skatītāju vērtējumam nodos "Melānijas hroniku" 

 
©publicitātes

11. novembrī - Lāčplēša dienā, Latvijas Televīzija saviem skatītājiem piedāvās īpašu svētku programmu ar izcilām filmām, militāro parādi, kā arī reportāžām no Latvijas pilsētām, lai ikviens varētu dzīvot līdzi tam, kā svētkus svin visā valstī, dodoties lāpu gājienus, dziedot, dedzinot svecītes, un, citos veidos godinot brīvības cīnītāju piemiņu. Vakara programmā pirmizrāde - režisora Viestura Kairiša drāma "Melānijas hronika".

Plkst.8.55 LTV1 ēterā varēs noskatīties Lāčplēša dienai veltītu dievkalpojumu tiešraidē no Doma baznīcas. Turpinājumā īpaši pie TV ekrāniem aicināsim mūsu mazos skatītājus - plkst.10.35 LTV1 ēterā būs jaunākā raidījuma "Oskara laboratorija" sērija, plkst.11.05 animācijas filma "Zelta zirgs", bet plkst.12.35 vēl viena animācijas filma - "Meža sargi".

Plkst.12.55 tiešraidē LTV1 piedāvāsim Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa. Parādi komandēs Jūras spēku komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis. To pieņems valsts bruņotā spēka augstākais pavēlnieks, Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Kāds ir Lāčplēša dienas vēstījums un militārās parādes tradīcijas pie Brīvības pieminekļa, to atgādinās Latvijas Kara muzeja nodaļas vadītājs Dainis Poziņš.

Plkst.16.30 LTV1 ēterā Filma par filmu "Visu laiku snieg. Melānijas hronika". Filmas veidošanas laiks jau kļuvis gandrīz par odiseju pretim Melānijas Vanagas personības izzināšanai un viņas dramatiskā dzīvesstāsta un pārcilvēciskās izturības apjēgsmei. Vēlreiz izsekojot šī darba uzņemšanas gaitai, radošās grupas lēmumu loģikai, ļaujot ieskatīties unikālajā literārajā un arī emocionālajā M. Vanagas mantojumā, ir veidota - filma par filmu “Melānijas hronika”: visu laiku snieg. Filmas autores ir Agita Cāne-Ķīle un Daira Āboliņa.

publicitātes

Plkst.21.45 LTV1 ēterā vakara "nagla" - TV pirmizrāde Viestura Kairiša drāmai "Melānijas hronika". Režisora V. Kairiša filma, kas uzņemta pēc rakstnieces M. Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem. Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme - padomju vara to visu atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu, un, lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tikām ierauti mēs visi.