NENOKAVĒ: Meklē mazos rīdziniekus, kuri vēlas piedalīties multenes tapšanā

© Kaspars Krafts/ f64 photo agency

Animācijas studija ''Multenkulten''izsludinājusi pieteikšanos radošajām darbnīcām, kuru laikā tiks veidota animācijas filma par Rīgas silueta izmaiņām simts gadu laikā. Nodarbības norisināsies piecas dienas, 1. un 12. – 15. jūlijā mākslas galerijā “Noass”. Pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 9 līdz 15 gadiem, norādot vēlmi darbnīcas apmeklēt vienu vai vairākas dienas. Nodarbības vadīs pieredzējuši filmu animatori – studijas ''Multenkulten'' vadītāji Kristīna Ratniece un Ivars Šmits.

Radošajā darbnīcā jaunieši apgūs “stop motion” animācijas tehniku un veidos scenāriju, kura pamatā būs vēsturiski notikumi, kas rosinājuši pārmaiņas Rīgas panorāmas siluetā. Filmas veidošanā tiks izmantoti vēsturisko ēku un tiltu šabloni, bet jaunieši veidos darbojošās personas - attiecīgā laika rīdziniekus, piemēram, savu vecvecmāmiņu dodoties pāri Daugavai pa veco koka tiltu. Kopīgi izveidotā aptuveni 8 minūtes garā filma pēcapstrādes posmā tiks papildināta ar aktiera lasītu naratīvu un tiks izrādīta Rīgas svētku pasākumu ietvaros 19. augustā un mājaslapā www.multenkulten.lv.Vēsta portāls riga.lv.

Katra darbnīcas norises diena tiks veltīta konkrētam vēstures posmam - Latvijas proklamēšanas un Pirmā pasaules kara beigām (1. jūlijs), Latvijas brīvvalsts laikam līdz 1940. gadam (12. jūlijs), Otrajam pasaules karam un pēckara periodam (13. jūlijs), Padomju Savienības laikam (14. jūlijs) un otrās Latvijas Republikas laikam (15. jūlijs). Nodarbību garums ir 3 stundas - sākumā jaunieši uzzinās par dienas tēmu un ar to saistītajiem vēsturiskajiem notikumiem un tad uzsāks darbu pie filmas izstrādes.

Lai pieteiktos darbnīcām, uz epastu multenkulten@gmail.com jānosūta informācija par dalībnieka vecumu, vēlamo dalības datumu un kontaktinformācija. Vienas darbnīcas dalības maksa - 2.00 eiro, ziņo portāls riga.lv.

Kultūra

Starp Lielupi un jūru, Jūrmalas visšaurākajā vietā, atrodas jauks zils namiņš, kurš ieguvis nosaukumu – Aspazijas mājas muzejs. Un tā arī ir izcilās latviešu dzejnieces un dramaturģes pēdējo mūža gadu paspārne pēc Raiņa nāves. Par muzejā apskatāmiem šedevriem un ļoti īpašām vērtībām stāsta Jūrmalas muzeja filiāles “Aspazijas māja” direktors Ernests Sviķis.

Svarīgākais