Londona pievēršas Baltijai

© Arno Jundze

Londonas grāmatu tirgus otrā diena latviešiem sākās ar diskusiju par vēsturisko romānu sēriju Mēs. XX gadsimts.

Trīs autori - Pauls Bankovskis, Nora Ikstena un Osvalds Zebris - moderatora Simona Purina vadībā stāstīja par savu pieredzi, rakstot sērijas romānus, par sērijas ieceri un popularitāti Latvijā. Pasākums norisinājās Cross Media Collections zonā, savā ziņā tas bija tests nākamā gada semināriem Londonā. Mūsu rakstnieki uzstājās labi, arī jautājumi tika uzdoti raiti, sākoties pat diskusijai par viltus atmiņām. Klausītāju telpa bija piepildīta, un labākais ir tas, ka uz šo pasākumu nāca arī britu publika, kaut sarunu sākums pulksten 10 no rīta grāmatu mesēs nebūt nav aktīvākais diskusiju laiks.

Iespējams Londonas tirgus ar to arī nedaudz atšķiras, jo, neraugoties uz dārgajām ieejas biļetēm (40 mārciņu), arī trešdien rīta stundās Olympia izstāžu halles bija kupli apmeklētas. Turpinājumā stāvgrūdām pilna bija Bērnu grāmatu paviljona semināru telpa, kur trīs Baltijas valstu mākslinieki - Pireta Rauda (Igaunija), Ķestutis Kasparavičs (Lietuva) un Rūta Briede (Latvija) - piedāvāja diskusiju Stāsts un ilustrācija. Kā radīt unikālu bērnu grāmatu. Lai to dzirdētu, cilvēki stāvēja ejās, kas nozīmē, ka interese bija pamatīga.



Kultūra

Uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves 18. janvārī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta Mikrofons 2025” ceremonijā balvas „Par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā” saņems televīzijas režisore Svetlana Rudzīte un festivāla „Bildes” rīkotāja Tija Auziņa.

Svarīgākais