Jāņu radošās darbnīcas Likteņdārzā

© F64

Sestdien, 18. jūnijā, Likteņdārzā norisināsies Jāņu mācības Piedzīvo Jāņus! Astoņās darbnīcās sešas folkloras kopas piedāvās senas idejas, kā mūsdienīgi svinēt Jāņus.

No pulksten 12 līdz 14 folkloras kopa Urgas no Kokneses visus gribētājus iepazīstinās ar rotaļām, līgotnēm, tāpat mācīs vīt krāšņus vainagus no visām labām jāņuzālēm. Budēļu sievas saimniecēm demonstrēs, kā sienams siers, savukārt pļavā kopas vīri ierādīs uguns darbus. Tiks veidoti ugunsplosti, ko vēlāk palaidīs Daugavā, darināta arī pūdele un lāpas, ko noslēgumā arī aizdegs. Kapela Aizezeres muzikanti no Bebriem iepriecinās ar dančiem un rotaļām.

No pulksten 14 līdz 16 Urgas kopā ar Lielvārdes folkloras kopu Josta saimniekos līgotņu darbnīca. Katlakalna folkloras kopa Rāmupe vadīs darbnīcu Jāņu nakts maģija. Ozola rituālu praktizēs folkloras kopa Dimzēns (Jelgava). Koknesietes Solvita Bērziņa un Gita Tenisa pastāstīs par jāņuzāļu īpašo dziedniecisko spēku skaistumam un veselībai, kā arī saulgriežu pirts tradīcijām. Pulksten 16 folkloras kopas vienosies kopīgā solī ar visiem dalībniekiem un veiks uguns rituālu, aizdedzinot pūdeli un ugunskuru. Dejot gribētāji varēs izmēģināt iepriekš apgūto deju soli un ļauties Jāņu rotaļām. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja iegādāties arī amatnieku darinājumus un latviskus gardumus, kā arī, iepriekš piesakoties, izbraukt ar kuģīti pa Daugavu. Līdzi jāņem puķes Jāņu vainagam, ugunskura rotāšanai, kā arī sava sedziņa, kur apsēsties. Pilnu pasākuma programmu meklējiet vietnē www.liktendarzs.lv.



Kultūra

Starp Lielupi un jūru, Jūrmalas visšaurākajā vietā, atrodas jauks zils namiņš, kurš ieguvis nosaukumu – Aspazijas mājas muzejs. Un tā arī ir izcilās latviešu dzejnieces un dramaturģes pēdējo mūža gadu paspārne pēc Raiņa nāves. Par muzejā apskatāmiem šedevriem un ļoti īpašām vērtībām stāsta Jūrmalas muzeja filiāles “Aspazijas māja” direktors Ernests Sviķis.