Millers: Latvijas kultūra ir zaudējusi vienu no savām pērlēm

© f64

Vairāki Latvijas kultūras vidē pazīstami cilvēki jau izteikuši līdzjūtību Latvijas Nacionālās operas vokālās pedagoģes Anitas Garančas talanta piekritējiem un tuviniekiem. Tā producents Juris Millers savā mikroblogošanas vietnes twitter profilā paudis atziņu, ka A.Garanča bijusi viena no Latvijas kultūras pērlēm.

"Latvijas kultūra ir zaudējusi vienu no savām pērlēm. Paldies Anitai Garančai par viņas devumu sabiedrībai un līdzjūtība piederīgajiem!", tā J. Millers.

Savukārt populārais dziedātājs Lauris Reiniks izcēlis pedagoģes lieliskās cilvēciskās īpašības: "Mana dziļākā līdzjūtība Anitas Garančas ģimenei un draugiem. Garančas kundze bija fantastisks cilvēks un pedagogs. Ļoti, ļoti skumji...RIP"

Jau ziņojām, ka šodien 66 gadu vecumā mūžībā aizgājusi vokālā pedagoģe un dziedātāja Anita Garanča

Garanča bijusi ilggadējā LNO vokālā pedagoģe un skolojusi lielāko daļu Nacionālās operas solistu. LNO un baleta kolektīvs izteicis visdziļāko līdzjūtību Garančas ģimenei, daudzajiem audzēkņiem un visiem vokālās mākslas cienītājiem.

Kā aģentūru LETA informēja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile, LNO solistu vokālā pedagoģe Garanča ir izaudzinājusi daudzus patiesi izcilus operas māksliniekus, sniedzot viņiem vērtīgus padomus vokālās meistarības padziļināšanā. Garančas audzēkņi šobrīd dzied uz pasaules nozīmīgākajām operas skatuvēm Ņujorkā, Milānā, Vīnē, Parīzē, Londonā un citās metropolēs.

Garančas nodarbības apmeklējuši gan daudzi ārvalstu dziedātāji, gan arī latviešu solisti Maija Kovaļevska, Evija Martinsone, Inga Šļubovska, Kristīne Gailīte, Ilona Bagele, Viesturs Jansons, Krišjānis Norvelis, Baiba Berķe, Ieva Parša, Irma Pavāre, daudzi citi Latvijā pazīstami dziedātāji, aktieri un Anitas meita - pasaulslavenais mecosoprāns Elīna Garanča.

Viņas audzēkņi atzīst, ka Anita Garanča ar savu augsto profesionalitāti un sirds siltumu palīdzējusi attīstīt ne tikai viņu balsis, bet arī personību.

Garanča 1973.gadā absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģentu nodaļu, bet 1982.gadā ieguvusi diplomu vokālajā mākslā, bijusi kamerkora "Ave Sol" un Filharmonijas soliste. Garanču par savu skolotāju sauc arī liela daļa Latvijas dramatiskā teātra aktieru. LNO izcilā skolotāja strādāja kopš 1996.gada. Garanča bijusi augstu novērtēta profesore arī Latvijas Mūzikas akadēmijā un Latvijas Kultūras akadēmijā.

Informācija par atvadīšanos no Garančas tiks paziņota atsevišķi.

Kultūra

Tiekamies Mežaparka estrādē. Vietā, kur 9. jūlijā uzstāsies 130 čellisti. Šogad lielkoncertā būs rekordliels mūziķu skaits, kas liek secināt, ka viss, kam mūziķis un komponists Kārlis Auzāns pieskaras rit kā pa diedziņu.

Svarīgākais