Ziemassvētku tirdziņi ar koka mājiņām, kas piepildītas ar unikālām dāvanām, padara svētku sezonu patiesi neaizmirstamu. Tie ir diezgan populāri Eiropā, raksta "The Mirror".
Kā vēsta medijs, ir viena Eiropas pilsēta, kas tiek uzskatīta par lētāko Ziemassvētku apmeklējumam. Saskaņā ar “Mirror” veikto pētījumu, tā ir Rīga, Latvijas galvaspilsēta.
“Vecrīga lepojas ar satriecošu arhitektūru, un Rīgas Ziemassvētku tirdziņš Katedrāles (Doma) laukumā palīdzēs jums iejusties svētku noskaņā”, potenciālos britu tūristus iekārdina “Mirror”.
“Tajā ir daudz atrakciju un rosības. Tirdziņā var atklāt latviešu virtuvi, nobaudīt sildošu karstvīnu, apskatīt vietējos amatnieku darinājumus un iegādāties kaut ko sev.”
Publikācijā norādīts, ka tirdziņā, kas parasti notiek no 28. novembra līdz 4. janvārim, var atrast dažādus rokdarbus, piemēram, bišu vaska sveces, piparkūkas, zeķes, vilnas cimdus un komplektus vainagu pīšanai, sienas rotājumus un daudz ko citu. Ir arī iespēja baudīt dīdžeja mūziku, korus, ansambļus un tautas mūziku.
"Pilsēta, kas tiek uzskatīta par "Eiropas jūgendstila galvaspilsētu", vienkārši valdzina ar savām maģiskajām, krāsainajām mājām, kas rotā ielas, un rosīgo kultūras ainu. Turklāt tā ir pilna ar veikaliem un mājīgiem restorāniem, kas piedāvā tradicionālos latviešu ēdienus, kā arī rosīgo Līvu laukumu, kurā atrodas bāri un naktsklubi," teikts rakstā.
Tikpat svarīgs aspekts ir pilsētas pieejamība. Lūk, cik daudz britu viesis, pārrēķinot savā naudā, potenciāli varētu Rīgā iztērēt nedēļas nogalē (divām personām):
Četras kafijas tases kafejnīcā vai bārā - £11,49.
Divas trīs ēdienu maltītes diviem (ieskaitot vīna pudeli) - £132,89.
Divas autobusa/vilciena biļetes turp un atpakaļ no lidostas uz pilsētas centru maksā £7,18.
Četras glāzes karstvīna vai punša Ziemassvētku tirdziņā maksā £14,37.
Četri kūku gabaliņi Ziemassvētku tirdziņā maksā £ 12,57.
Ieskaitot viesnīcas izmitināšanu un ceļa izdevumus, nedēļas nogale diviem Rīgā izmaksās aptuveni 555,50 mārciņas. Individuāls ceļojums izmaksās aptuveni 277,75 mārciņas.
Šie skaitļi krasi atšķiras no nedēļas nogales Kopenhāgenā, Dānijā. Saskaņā ar aplēsēm, atvaļinājums diviem tur par tām pašām aktivitātēm kā iepriekšminētās izmaksātu 1056,55 mārciņas . “Mirror” aprēķinājis, ka ceļojums uz Vīni Austrijā, izmaksātu 926,41 mārciņu.