Katrs otrais jeb 54 procenti Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ceļojuma laikā bagāžā paņem līdzi vairāk lietu, nekā praktiski nepieciešams, turklāt drēbes un grāmatas ir tās, kuras visbiežāk netiek izmantotas brauciena laikā, secināts Baltijā pirmās zemo cenu autobusu līnijas "Simple Express" veiktajā pētījumā par ceļošanas paradumiem.
Katrs ceturtais jeb 25 procenti respondentu atzina, ka neizmanto desmit procentus no līdzi paņemtajām mantām, 15 procentus ceļotāju atklāja, ka ceturtā daļa lietu paliek koferī vai ceļa somā, astoņi procenti norādīja, ka ceļojuma laikā paņem par pusi vairāk mantu, nekā nepieciešams. Vēl seši procenti ceļotāju atzina, ka varētu iztikt ar mazāk nekā pusi no līdzi paņemtajām lietām.
„Pārlieku piebāztas somas ir viena no tipiskākajām ceļotāju kļūdām, kas rada gan neērtības, gan papildus izdevumus. Jāatzīst, ka nav vienas maģiskās receptes, kas varētu palīdzētu sakrāmēt somu tā, lai līdzi paņemtās lietas tiktu izmantotas pilnībā, tomēr ir vērts ņemt vērā gan savu, gan citu ceļotāju pieredzi,” norāda "Simple Express" pārstāve Vlada Kulmane.
Ceļotāji Latvijā atzīst, ka visbiežāk ceļojumā līdzi paņemtās lietas, kuras netiek izmantotas, ir drēbes (42 procenti), grāmatas (28 procenti), fēns (septiņi procenti) un kurpes (seši procenti). Pārējie pētījuma dalībnieki norādīja citas lietas, piemēram, preses izdevumus, medikamentus, rotas lietas, lietussargu u.c.
"Simple Express" eksperti norāda - jo mazāk mantas paņemtas līdzi, jo vieglāk pārvietoties ceļojuma laikā. Lai sakrāmētu ceļojuma somu pārdomāti, ir nepieciešams jau savlaicīgi sagatavot sarakstu ar nepieciešamajām lietām, mantu krāmēšanu neatliekot uz pēdējo brīdi.
Turklāt ar saraksta palīdzību ceļotājs var pārliecināties, vai paņemtas līdzi visas nepieciešamās lietas. Ceļojuma somai vienmēr ir jānorāda tās īpašnieks, lai pazaudēšanas gadījumā to varētu vieglāk atrast. Svarīgi somai pievienot kādu īpašu zīmi, lai nesajauktu ar cita ceļotāja somu.
Pētījums veikts, internetā aptaujājot 524 respondentus vecumā no 25 līdz 74 gadiem.