Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide \ Tūrisms

Nekādas karantīnas! Itālija atvieglo iebraukšanas noteikumus no citām ES valstīm

Itālija no februāra atvieglos Covid-19 ierobežojumus iebraukšanai no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, pieprasot pasažieriem uzrādīt vakcinācijas, nesenas pārslimošanas vai negatīva testa pierādījumu, bet vairs nepakļaujot viņus karantīnai.

Decembrī, kad pieauga Covid-19 omikrona paveida gadījumu skaits, Itālija pieprasīja no visiem iebraucējiem koronavīrusa testus un noteica piecu dienu karantīnu nevakcinētajiem iebraucējiem. Šī Covid-19 noteikumu pastipirnāšana izraisīja Briseles neapmierinātību.

Saskaņā ar veselības ministra Roberto Sperancas otrdienas vakarā parakstītu dekrētu iebraucējiem no ES valstīm no nākamā mēneša būs tikai jāuzrāda "zaļā pase" jeb Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcināciju, nesenu pārslimošanu vai negatīvu testu.

Itālijas Covid-19 ārkārtas situāciju vadītājs pirmdien paziņoja, ka valsts ir sasniegusi omikrona infekcijas gadījumu skaita virsotni, un jauno omikrona infekcijas gadījumu skaits tagad krītas.

Itālija bija pirmā ES valsts, kas 2020.gada sākumā pieredzēja lielu Covid-19 uzliesmojumu.

Pēdējos mēnešos tā cenšas kontrolēt inficēšanos, pieprasot "zaļo pasi" ļoti plašā diapazonā - no došanās uz darbu līdz restorānu apmeklēšanai.

Itālijā trešdien tika reģistrēti vairāk nekā 167 000 jaunu Covid-19 gadījumu un 426 jauni nāves gadījumi.