Igaunijā atgriežas tūristi no Latvijas un Somijas

 
©f64

Pēc Covid-19 dēļ noteikto ceļošanas ierobežojumu atcelšanas Igaunijā atgriežas tūristi no Latvijas un Somijas, Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR pastāstījusi Uzņēmējdarbības attīstības fonda (EAS) tūrisma attīstības direktore Līna Marija Lepika.

Pēc viņas teiktā, vispirms pieaudzis tieši Latvijas tūristu pieplūdums Dienvidigaunijā, bet tagad sākuši ierasties arī ciemiņi no Igaunijas tūrisma pamattirgus - Somijas.

"Ar kaimiņiem mums ir palaimējies, jo Somijā un Latvijā [inficēšanās] rādītāji ir zemi un tūristi var doties ceļā. Mums veicies, ka arī mūsu kaimiņi rīkojušies atbildīgi," norādījusi Lepika.

Pašlaik nozarē vērojama jauna tendence - agrāk tūristi Igaunijā biežāk ieradās uz ilgāku laiku, bet tagad pieaudzis iepriekš neplānotu apmeklējumu skaits. Tūlīt pēc ierobežojumu atcelšanas Igauniju atsākuši apmeklēt arī dabas tūristi no Vācijas.

Iemesls izvēlēties ceļojumiem Igauniju ir tiklab tīrā vide un neskartā daba, kā zemie inficēšanās rādītāji.

"Varam uzsvērt, ka Igaunija spējusi pakļaut infekcijas izplatību kontrolei, esam veikuši noteiktus pasākumus, kas apvienojumā ar zemo iedzīvotāju blīvumu pasargā no inficēšanās," uzsvērusi Lepika.

EAS tūrisma attīstības vadītāja atzinusi, ka jaunā situācija pamudinājusi Igaunijas tūrisma kompānijas pārskatīt agrākos biznesa modeļus, un kā piemēru minējusi ekotūrisma uzņēmumus, kas agrāk lielākoties attīstīja savrupus piedāvājumus, bet tagad sākuši ciešāk sadarboties.

Viņa atgādinājusi, ka tūrisma nozare nodrošina 8% Igaunijas iekšzemes kopprodukta un tajā nodarbināti

22 000 cilvēki.

Lepika izteikusi cerību, ka Igaunijā pieaugs iekšzemes tūrisms, kura īpatsvars kopējā tūrisma apjomā pašlaik ir zems - tikai 37%, kamēr, piemēram, Ziemeļvalstīs tas sasniedz aptuveni 70%.