Vairums Eiropas Savienības valstu varētu atvērt savas robežas tūrisma sezonas laikam

 
©scanpix.ee

Eiropas Komisija pieļauj (EK), ka Eiropas Savienības (ES) valstis varētu atvērt robežas citām dalībvalstīm tūrisma sezonas laikam, ja tajās Covid-19 epidēmija būs pakļauta kontrolei un būs pietiekami labi sagatavotas veselības aprūpes sistēmas, teikts dokumenta projektā.

"Rīkojoties korekti, droši un koordinēti, nākamie mēneši varētu eiropiešiem sniegt ļoti nepieciešamo iespēju atpūsties, relaksēties un tikt pie svaiga gaisa," teikts vadlīnijās, kas tiks prezentētas trešdien.

Līdz ar ierobežojumu atcelšanu radīsies arī otra inficēšanās viļņa risks, brīdina EK.

ES ārējās robežas paliks slēgtas līdz 15.jūnijam, ja 27 ES valstis pieturēsies pie EK pagājušās nedēļas ieteikumiem. Bet bloka iekšienē vairākās galvaspilsētās, arī Parīzē un Berlīne, jau apsver kopīgo robežu atvēršanu.

Kaut arī lēmumi par robežkontroles mazināšanu ir katras dalībvalsts pārziņā, EK uzskata, ka tūrisma sezonas kulminācijas laiks jūlijā un augustā var daļēji tikt atgūts.

Situācijai daudzās Eiropas valstīs uzlabojoties, vienlaidus aizliegumi teritorijās ar līdzīgiem riska profiliem var tikt aizstāti ar individuālu pieeju, teikts ierosinājumos.

Reģionos, kuros tiks atļauta palielināta kustība, jābūt pietiekamam slimnīcu gultasvietu skaitam, kā arī pietiekamai testēšanas, uzraudzības un monitoringa kapacitātei.