Daba ir mūsu vērtība, bagātība un saudzējamais dārgums. Kad ikdienas straujais ritms pārlieku nogurdina, tā vislabāk palīdz atgūt spēkus. Tā pārsteidz ar savu krāšņumu, neatkārtojamību un enerģiju. Tūroperators un ceļošanas eksperts "Novatours" iesaka iedvesmojošus ceļojumu galamērķus dabas varenuma baudīšanas kārotājiem.
Bali ūdenskritumi
Bali sala ir Indonēzijas lepnums, kas ik gadu vilina dabas eksotikas kārtotājus no visas plašās pasaules. Sala izceļas ar brīnišķīgām pludmalēm, skaistu vulkāniskas izcelsmes dabu, grandioziem tempļiem, neticami draudzīgiem vietējiem iedzīvotājiem un fantastiskām jogas un meditācijas praksēm. Tomēr īpašas pieminēšanas vērti ir tās ūdenskritumi - dziļi zaļojošas dabas ielokos, no akmeņainas klints krītoši jūras viļņos, pazūdoši klinšu alu labirintos.
Bali salas apciemojumam nav laika apstākļu ierobežojumi, tur 365 dienas gadā valda vasara.
Seišelu salu paradīze Praslina
Seišelu salas nereti tiek dēvētas par patiesu paradīzi. Mazā valstiņa, kas atrodas Indijas okeānā, uz ziemeļiem no Madagaskaras, sastāv no vairāk nekā 115 salām. Lai arī lielākā daļa no tām netiek pastāvīgi apdzīvotas, tās ir iecienījuši tūristi. Viesojoties eksotiskajā salu arhipelāgā, ir vērts ieplānot īpaši Praslin salas iepazīšanu.
Seišelu salu apciemojumam nav laika apstākļu ierobežojumi, tur 365 dienas gadā valda vasara.
Bledas ezers Slovēnijā
Slovēnija ir Balkānu reģiona mazais, noslēpumainais dārgakmens, kas var pārsteigt pat ļoti pieredzējušus ceļotājus. Ar neticamu skaistumu apveltītā, lai arī teritoriāli nelielā valsts, ir bagāta ar neatkārtojamām dabas vērtībām, un viena no tām ir Bledas ezers, kas tiek uzskatīts par Slovēnijas simbolu.
Ezers ir majestātiski iekārtojies pasakainu kalnu ielokā, bet tam vidū atrodas Slovēnijas vienīgā dabiski veidojusies sala, uz kuras savu mājvietu ir radusi baznīca. Savukārt blakus esošo kalnu virsotnē maģiski slejas senā Bledas pils, kas atsauc atmiņā bērnības pasakas.
Slovēniju vislabāk ir apciemot gada siltajā laikā no jūnija līdz augustam.
Plitvices ezeru parks Horvātijā
Horvātija saviem viesiem var dāvāt patiesi daudz - tīras un skaistas pludmales, neaprakstāmi gardas jūras veltes, vēsturiskas pilsētas un neaprakstāmi krāšņu dabu. Tā ir viena no ekoloģiski tīrākajām valstīm Eiropā. Desmit Horvātijas nacionālie parki ir plaši pazīstami ar savām iespaidīgajām ainavām un bagātīgo floru un faunu.
Nacionālais parks Plitvices ezeri (Plitvicka Jezera) ir viens no Horvātijas pazīstamākajiem parkiem, kuru 1979. gadā iekļāva UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Parks sastāv no 16 nelieliem ezeriem, kas ir savstarpēji saistīti ar lielu skaitu mazākiem un lielākiem ūdenskritumiem.
Horvātiju vislabāk ir apciemot gada siltajā laikā no jūnija līdz augustam.
Skadara nacionālais parks Melnkalnē
Melnkalni mēdz dēvēt par Vidusjūras baseina pērli. Tā ir viena no senākajām Eiropas valstīm. Tās daba ir iespaidīga un bagāta - Melnkalne ir kalnu un mežu valsts. Tajā izveidoti pieci nacionālie parki, bet visapmeklētākais atrodas pie Skadara ezera, kas ir lielākais valstī.
Vairāk nekā divas trešdaļas no Balkānos lielākā ezera - Skadara, kura forma atgādina delfīnu, atrodas Melnkalnē, bet otra daļa - Albānijas teritorijā. Parka stāvie kalni, tajos paslēpušies ciematiņi, vēsturiskas baznīcas, ar ūdensrožu ziediem vilinošais dzidrais ezers atstās neaizmirstamu iespaidu.
Melnkalni vislabāk ir apciemot gada siltajā laikā no jūnija līdz augustam.