Latvijā svin Ābolu balles

 
©f64

Šodien pie Jūrkalnes tautas nama sāksies Ābolu balle "Kaimiņ būšan". Uz Ābolu balli aicina arī Abas vīna darītāji.

Jūrkalnē Ābolu ballei dots nosaukums "Kaimiņ būšan", tādēļ dažādus ēdienus galdā cels saimnieces no Užavas, Alsungas un Pāvilostas, bet zivju zupu vārīs jūrkalniece Marita Jēkabsone. Uzstāsies saksofonists Aigars Lasmanis un ģitārists Artis Arājs, jaunieši varēs ieklausīties Ventspils vokāli instrumentālo grupu "Windy Temper" un "Jautrie draugi" skanējumā. Pasākuma laikā būs iespēja iepirkties tirdziņā, mazos apmeklētājus gaidīs radošajās darbnīcās.

Vakarā Jūrkalnes tautas namā notiks rudens balle, spēles grupa "Piemare".

Tikmēr Abavas vīna darītavā, Ārlavciemā ikviens interesents aicināts krāšņi nosvinēt ābolu ražas svētkus. Svētki paredzēti visiem, kam svarīga lauku vide - svaigs gaiss, miers un ābolu smarža. Svētkos būs iespēja darboties ābolu dārzā kopā ar draugiem, radiem, kolēģiem un ģimeni! Visi kopā vāksim īpašos Ārlavciema ābolus, kas auguši atjaunotā ābeļdārzā, bet pēc labi padarīta darba kopīgi svinēsim un godināsim šī gada ražu.

Pasākuma ietvaros būs iespējams piedalīties īpašā seminārā par ābeļu audzēšanu un kopšanu, iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs un radošās meistarklasēs, skatīties pazīstamās un iemīļotās latviešu kino filmas, tāpēc īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, kā arī lielākas un mazākas draugu kompānijas. Savukārt diena otrajā pusē kopā baudīsim Agneses Rakovskas un Henrix Band uzstāšanos.

Vai zināji, ka Abavas vīna darītava ir lielākā vīna darītava Latvijā, kas ražo dzērienus no vietējiem augļiem un ogām? 2018.gadā Abavas komanda pārstrādājusi 200t ābolu, no kuriem tapuši dažādi dzērieni. Meistarība un pieredze devusi iespēju Abavas vīna darītavai gūt augstākos apbalvojumus lielākajos starptautiskajos sidra konkursos Apvienotajā Karalistē, Vācijā un Japānā. Atbrauc un nogaršo!