Izšūpojies kūdras bānītī Muzeju naktī!
 
©f64

Ar devīzi "Vagona šūpulis" Muzeju nakts ietvaros 19. maijā apmeklētājus sagaidīs Baložu kūdras bānītis - ar brīvprātīgo dzelzceļa entuziastu spēkiem topošais šaursliežu muzejdzelzceļš.

Ar ieskatu kūdras dzelzceļu vēsturē nonāksim līdz pat mūsdienām - kā Baložos atdzimst vēsture un unikāls industriālais mantojums.

Vagona šūpulis - tā ir pasažieru vagonu ratiņu konstrukcija, kas atgādina bērnu šūpuļgultas piekari. Vagona šūpulis padara vagona gaitu līganāku un romantiskāku, īpaši līkumos. Izbrauc un sajūti, kā šūpo kūdras bānītis!

Baložu kūdras muzejdzelzceļš pamazām top un attīstās, un ar katru gadu tas kļūst arvien interesantāks. 2018. gadā pirmo reizi kūdras bānītis vizinās apmeklētājus gan uz kūdras laukiem, demonstrējot tos un dažādu kūdras ieguves tehniku, gan arī ar bānīti varēs doties uz dzelzceļa otru galu, un pa vagona logu vērot kūdras fabriku un šaursliežu dzelzceļa depo ritošā sastāva kolekciju.

Brauciena sākums - Baložos, Bērzu ielas galā, 175 m no krustojuma ar Dārzu ielu, vilciens kursēs no 19:00 līdz 00:00, apmēram reizi 15 minūtēs, izbrauciens par ziedojumiem (rekomendētais ziedojums 2 EUR/pers.). Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākums notiks samazinātā apjomā.

Šis būs jau trešais gads, kad kūdras muzejdzelzceļā noritēs Muzeju nakts pasākums. Dalība Muzeju nakts pasākuma ietvaros kļuvusi iespējama pateicoties brīvprātīgo dzelzceļu entuziastu regulāriem pūliņiem vairāku gadu garumā, kā arī biedrības "Bānīša Draugu klubs" atbalstītājiem un ziedotājiem.