Top jauns motomaršruts apkārt Latvijai

 
©youtube.com

“On The Way of Freedom” motoceļotāji, kas iepriekš veikuši ekspedīcijas uz Austrāliju, Abhāziju un Gruziju, veido motociklu maršrutu apkārt Latvijai - kā dāvanu Latvijai simtgadē.

Otrais ekspedīcijas brauciens paredzēts piektdien, 10.jūnijā, plkst.12.00 no Mazsalacas, kur tika noslēgts pirmais motociklu maršruta veidošanas posms Vidzemē.

Otrā brauciena posma noslēgums paredzēts svētdien Latvijas robežpilsētā Valkā.

Ceļotāju misija ir izveidot tieši 1836 km garu taku apkārt Latvijai par godu valsts simtgadei 2018.gadā. “On The Way of Freedom” kustības dalībniekiem šajā projektā ir uzticēts izveidot enduro motociklu maršrutu, atklājot Latvijā vēl nezināmas vietas un takas, kas sasniedzamas pašmāju un ārvalstu motoceļotājiem.

Motociklu maršruta izveides pamatiecere ir iepazīstināt gan Latvijas, gan ārzemju mototūristus ar mazāk zināmiem kultūrvēstures apskates objektiem un ainavām Latvijas robežas tuvumā, iezīmējot arī iespējamās naktsmāju vietas ceļotājiem. Maršruts tiks sastādīts, braucot pa takām un lauku ceļiem, kur pārvietoties ieteicams ar apvidus motocikliem. Ceļu paredzēts izveidot divos gados. Pirmais brauciens norisinājās maija beigās, kad no Rīgas devāmies uz Ainažu pusi un turpinājām ceļu pulksteņrādītāja virzienā.