Rīgas muzeji piedāvās izstaigāt "Muzeju šausmu taku"

© Lu.lv

Trīs Rīgas muzeji 29. aprīļa vakarā piedāvās izstaigāt "Muzeju šausmu taku", apmeklējot Rakstniecības un mūzikas muzeju, Farmācijas muzeju un Latvijas Universitātes Vēstures muzeju.

Akcija "Muzeju šausmu taka" norisinās jau otro gadu, piedāvājot apmeklētājiem Valpurģu nakts un pavasara gaidās gūt jaunas izjūtas muzeju pasaulē. Pastaiga notiks no plkst.17 līdz 20.

Rakstniecības un mūzikas muzejs aicinās iepazīties ar parapsihologa Konstantīna Raudives veiktajiem mirušo balsu ierakstiem. Raudives eksperimenti izraisīja plašu interesi 20.gadsimta 60./70. gadu mijā un vēl joprojām ir spoku mednieku izpētes objekti, kā arī alternatīvās mūzikas radītāju iedvesmas avots un skaņdarbu izejmateriāls. Raudives kabinetā būs gan iespēja klausīties oriģinālo ierakstu, gan piedalīties balsu ierakstīšanas meistardarbnīcā. Pasākums notiks netradicionālā telpā – muzeja bēniņos.

Savukārt Farmācijas muzejs apmeklētājus aicina ar saukli "Ko labais un ļaunais tavā dvēselē dara – to izvēlēties ir tavā varā...". Muzejs piedāvā stāvēt uz labā un ļaunā asmens, nosmeķēt raganu dziru, izzināt alķīmijas noslēpumus un šķīstītavā atdzimt vai tikt pazudinātam.

Latvijas Universitātes Vēstures muzejs piedāvās iespēju nokļūt divus gadsimtus senā pagātnē – iejusties 19. gadsimta studenta ādā, apmeklējot studentu vēsturisko karceri, kas atrodas Latvijas Universitātes bēniņos.

Apmeklētāji var izvēlēties, vai apmeklēt Šausmu taku visā garumā vai tikai tās daļu. Visu taku var apmeklēt par vienu cenu - 1,50 latiem, studenti, skolēni, pensionāri – par vienu latu.

Studenti un pilngadīgie skolēni, kas izstaigājuši visu Muzeju šausmu taku, uzrādot biļeti ar trim zīmogiem, varēs bez maksas apmeklēt Latvijas Universitātes kluba NABAKLAB pasākumu "Rasols".

Izklaide

Šodien Dailes teātrī norisinājās izstādes "Eksistence ārpus laika" atklāšanas ceremonija. Izstāde ir veltīta Raimonda Paula un Māras Zālītes mūziklam "Meža gulbji" un tajos eksponēti pagājušā gadsimta 70. un 80. gados tapuši ievērojamāko latviešu mākslinieku darbi.

Svarīgākais