Par otrās Purvīša balvas laureātu kļuvis Kristaps Ģelzis

© F64

Šodien, 18. februārī, svinīgajā pasākumā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un muzeja patrona SIA „Alfor” valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns darīja zināmu žūrijas lēmumu ar kuru par otrās Purvīša balvas laureātu kļuvis Kristaps Ģelzis.

Mākslinieks iegūst arī vērienīgo naudas balvu - 20 tūkstošus latu.

Otrās „Purvīša balvas” ieguvēju noteica starptautiska žūrija 10 cilvēku sastāvā, tostarp mākslas kuratori un kritiķi no Krievijas, Lietuvas un Polijas. Lēmumu par „Purvīša balvas 2011” laureātu žūrija pieņēma slēgtā sēdē.

Pirms laureāta izvirzīšanas žūrija izvērtēja visu astoņu finālistu - Ilmāra Blumberga, Imanta Lancmaņa, Intas Rukas, Kaspara Podnieka, Kristapa Ģelža, Kristīnes Kursišas, Kriša Salmaņa un Mārtiņa Ratnika – veikumu, kas plašākai publikai aplūkojams no rītdienas, 19. februāra, līdz pat 10. aprīlim izstādē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē "Arsenāls”.

Kristaps Ģelzis „Purvīša balvai 2011” 2009. un 2010. gada periodā tika nominēts trīs reizes, bet finālā pēc ekspertu vērtējuma tika virzīts par personālizstādi „Varbūt”, kas notika galerijā „Māksla XO” 2009. gadā (15.10.-03.11.2009.). Eksperti, vērtējot šo izstādi, Kristapa Ģelža veikumu raksturojuši kā „ironisku intelekta rotaļu un virtuozas amatprasmes apvienojumu, kurā Kristaps Ģelzis apliecina akvareļglezniecības un zīmējuma nozīmi laikmetā, kurā visi to jau paspējuši atzīt par anahronismu, demonstrējot ne tikai perfektu tehnikas pārvaldīšanu, bet arī satraucot skatītāja prātu ar mūsu laikmetam tik raksturīgo vēstījuma fragmentārismu”.

Jau vēstīts, ka interesenti ar balvas saņēmēju varēs tikties īpašā pasākumā 27.februārī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls", lai noklausītos mākslinieka stāstījumu par sevi un saviem darbiem, kā arī uzdotu jautājumus.

Latviešu glezniecības vecmeistara Vilhelma Purvīša vārdā nosauktā balva tika iedibināta 2008. gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Purvīša konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA "Alfor”.

Pirmo Purvīša balvu 2009.gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu "Solitude".

Izklaide

Ja nu kāds neko nezina par duetu “Viedais fonogrāfs” (kas tā varētu būt) un/vai mūziķi Arni Veisbārdi (kas mazāk ticams), tad atliek vien ieminēties “tajā grupā spēlē tas tur, ar garo, kuplo un sirmo bārdu”, un visiem viss būs skaidrs. Nupat Arnis ar savu dueta otru pusi Kārli Alviķi laiduši klajā debijas albumu.

Svarīgākais