Vācieša muzejā notiks Leona Brieža dzejas krājuma un Vika poēmas atvēršanas svētki

10.decembrī plkst.16 Ojāra Vācieša muzejā notiks Leona Brieža dzejas krājuma "Neteiksim neko" un Vika (Viktora Kalniņa) poēmas "Katoliete" atvēršana. Abas grāmatas klajā laidis apgāds Zvaigzne ABC.

Dzejnieks Leons Briedis 16.decembrī svinēs savu 60. dzimšanas dienu. Un likumsakarīga ir dāvana, ko vēlas saņemt ikviens dzejnieks un, protams, viņa dzejas cienītāji, - dzejoļu krājums.

Dzejas izlasi "Neteiksim neko" veido gan agrāk publicētie, gan gluži jauni Leona Brieža dzejoļi. Krājuma galvenā tēma ir mīlestība - pret sievieti, pret māti, pret savām mājām un savu zemi, pret dzīvību un vienkārši - dzīvi. Izlasi sastādījis autors.

Savukārt Viks jeb rakstnieks Viktors Kalniņš šī gada pavasarī kļuvis septiņdesmitgadnieks. Savā poēmā "Katoliete" dzejnieks šķetina mūžīgo jautājumu par dievišķo un pasaulīgo, par mīlestību un tām divām pasaulēm, ko saucam par vīrieti un sievieti.

Izklaide

Kamēr vasara vēl nav galā, grupa “Very Cool People” steigusi atstāt cilvēku apziņā atbilstošas saulainās enerģijas devu ar liegā “soul & pop” stilistikā ieturētu dziesmu “Nevērp prātu” - par savstarpējām un itin romantiskām attiecībām.

Svarīgākais