Uzreiz pēc Lieldienām, 10. aprīlī, Nacionālajā teātrī notiks pirmizrāde jaunam režisora Kirila Serebreņņikova iestudējumam "Voiceks".
Šī ir otrā Kirila Serebreņņikova veidotā izrāde NT, pirmā bija Nikolaja Gogoļa „Mirušās dvēseles” 2010.gadā, kas ieguva galveno Spēlmaņu nakts balvu par Gada labāko dramatisko izrādi.
Georga Bīhnera "Voiceks" Eiropas teātros ir iestudētāko lugu desmitniekā. Oriģinālā tās darbība notiek 19.gadsimtā armijā. Voiceks ir zaldāts, kuru pazemo Kapteinis un piekrāpj mīļotā meitene. Tādēļ primāri daudzos iestudējumos Voiceks tiek traktēts kā „mazais cilvēks”, ko vara izmanto saviem eksperimentiem – vara manipulē ar cilvēku. Kirils Serebreņņikovs savā izrādē lugas darbību ir pārcēlis uz mūsdienu modernās mākslas galeriju, Voiceks ir tās strādnieks un viņu pazemo ar mākslas aprindām saistīti cilvēki.
Kirils Serebreņņikovs: „Mums izrādes darbība notiek mūsdienu mākslas galerijā, tātad eksperiments iegūst ne tikai sociāla, bet arī mākslas eksperimenta raksturu. Man gribas aiziet prom no ierastā sociālā konteksta un atgriezties pie tā jau citā veidā. Mani interesē tieši tas, kas notiek cilvēkā. Kas Voiceks varētu būt šodien, nemaz nav vienkāršs jautājums. Kas viņš ir un kur viņš ir?” Kirils Serebreņņikovs arī atzīst, ka manipulācijas veidi var būt ļoti dažādi, jo katrs no mums kādā brīdī var būt voiceks, turklāt pats to nemaz neapzinoties.
Voiceka lomu režiosrs uzticējis Gundaram Grasbergam, citās lomās redzēsim Daigu Kažociņu, Madaru Saldoveri, Līgu Liepiņu, Uldi Dumpi, Artusu Kaimiņu, Arturu Krūzkopu, Ivaru Pugu, Jāni Vimbu, Kasparu Dumburu, Tomu Liepājnieku, Romānu Bargo.
Kirils Serebreņņikovs šajā izrādē ir arī scenogrāfs un kostīmu mākslinieks.