Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt P.S.Kultūra \ Teātris

Alternatīvā teātra balvai "Zelta muša" visvairāk nominēts Dailes teātris un JRT

© Pexels.com

Otrajai Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) alternatīvā teātra gada balvai "Zelta muša" visvairāk nominēts Dailes teātris un Jaunais Rīgas teātris (JRT), aģentūru LETA informēja LKA pārstāve Aija Lūse.

Nominantu sarakstā iekļauts arī Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Leļļu teātris, Valmieras drāmas teātris, Liepājas teātris, Ģertrūdes ielas teātris, teātra trupa "Kvadrifons" un citi. Nominantiem pievienojusies arī Latvijas Nacionālā opera un balets.

Antibalva suminās aizvadītās teātra sezonas spilgtākos notikumus un personības, kuras savu māksliniecisko talantu apliecinājušas "pārāk specifiskās kategorijās", lai tās tiktu iekļautas "Spēlmaņu nakts" balvas nominantu sarakstā.

Anonīmā žūrija ir izvirzījusi 36 nominantus piecās kategorijās: "Gada dialogs ar locekli", "Gada patiesība", "Gada mērķtiecīgākā karjera", "Gada meistars, kurš zina, kā vajag" un antibalvas "Grand prix" - "Gada izrāde, kuru mēs nesapratām".

Savu balsi par kādu no izvirzītajiem pretendentiem ir iespējams atdot līdz 6.oktobra vakaram festivāla "Patriarha rudens" norises vietās - LKA galvenajā ēkā Ludzas ielā 24, teātra mājā "Zirgu pasts" un LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Šī gada alternatīvās balvas laureāti tiks noskaidroti LKA skatuves un audiovizuālās mākslas festivāla "Patriarha rudens" noslēguma ceremonijā 7.oktobrī plkst.19 LKA teātra mājā "Zirgu pasts".