Arī Jaunais Rīgas teātris uzsāk sezonu ar jauniem aktieriem trupā

 
©Publicitātes foto

Jaunais Rīgas teātris (JRT) augustā uzsāk savu pēdējo sezonu pagaidu telpās Miera ielā 58a. Pavasarī plānots atgriezties vesturiskajās telpās Lāčplēša ielā ar trim skatītāju zālēm, informē teātris.

Jauna sezona tiek sākta ar 28 aktieru trupu. Līdzšinējiem aktieriem pievienojas 11 Latvijas Kultūras akadēmijas JRT kursa beidzēji, kā arī jau vairākas sezonas JRT izrādēs spēlējošais aktieris Jānis Skutelis. Trupā atgriežas arī aktrise un režisore Kristīne Krūze.

Miera ielā Mazajā un Lielajā zālē skatītājiem tiks piedāvāti desmit jauniestudējumi, kurus iestudēs Alvis Hermanis, Gatis Šmits, Elita Kļaviņa, Kristīne Krūze, Gerds Lapoška un Uldis Tīrons. Atgriežoties Lāčplēša ielā 2023.gada pavasarī, vairākas izrādes veidos Alvis Hermanis, režisors Pēteris Krilovs un pirmo reizi Latvijā izrādi iestudēs izcilais režisors Dmitrijs Krimovs.

JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis: "Mūsu šīs sezonas devīze "Pēdējā sezona Miera ielā" skan drusku draudīgi. Un tā tas arī ir domāts. Klusums pirms vētras. Aprīlī jau ceram atgriezties Lāčplēša ielā. No Miera ielas uz Lāčplēša ielu - arī tas jau skan pietiekami simboliski.

Trupas sastāvs nu ir dubultojies. Pirms gada bija 14 aktieri, nu būs - 28. JRT aktieru trupa ir nokomplektēta nākamajiem 10 gadiem. Tālāk tad jau redzēs. Jaunais Rīgas teātris bijis intelektuālā diskursa centrs Rīgas sabiedrībai nu jau 30 gadus. Un tā būs arī turpmāk."