Nacionālā teātrī pirmizrādi piedzīvos 11 jauni iestudējumi

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Jaunajā sezonā Nacionālā teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos pieci iestudējumi, šodien preses konferencē žurnālistiem pavēstīja teātra direktors un režisors Jānis Vimba.

Lielajā zālē būs skatāmi divi režisores Ināras Sluckas iestudējumi - "Aizliegtais pianīns" un "La Kritusī". Tāpat pirmizrādi piedzīvos režisora un scenogrāfa Reiņa Suhanova iestudējums bērniem "Pinokio piedzīvojumi".

Pirmizrādi jaunajā sezonā piedzīvos arī režisora Valtera Sīļa iestudējums "Debesjums" un teātra mākslinieciskā vadītāja, režisora Elmāra Seņkova iestudējums "Ričards. Nekā personīga".

Savukārt Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos trīs iestudējumi - ukraiņu režisores Larisas Semirozumenko izrāde "Suņa māja", režisora Jāņa Znotiņa "Divas pasaules" un Suhanova "Baltiešu armija".

Arī Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos trīs iestudējumi - režisores Ingas Tropas izrāde "Naži vistās", režisores Elīzas Dombrovskas "Tālab zied pasta nams" un Sīļa iestudējums "Terors".

Atskatoties uz iepriekšējo sezonu, Vimba akcentēja, ka tā bija notikumiem bagāta - Lielajā zālē pirmizrādes piedzīvoja septiņi iestudējumi, viens koncerts un septiņi iestudējumi mazajos spēles laukumos. Tāpat teātris strādāja pie jaunas izglītības programmas. Ja tā līdz šim tika paredzēta bērniem, tad jaunajā sezonā to piedāvās arī pieaugušajiem.

Nacionālā teātra direktors pavēstīja, ka 104.sezonā teātris ir atgriezies pie abonementu sistēmas. Vimba norādīja, ka teātris ir gājis soli pa priekšu laikam un izvēlējies pārdot abonementus, domājot par rītdienu un iespējamiem scenārijiem saistībā ar Covid-19 izplatību.

Teātra jaunā sezona sāksies nākamnedēļ, 11.augustā, ir izrādi "Pūt, vējiņi!" Elmāra Seņkova režijā. Vimba uzsvēra, ka tas ir absolūti nepieciešams punkts, kas ir jāpieliek, jo vakarā, kad pirmo reizi Covid-19 pandēmijas ietekmē aizvēra teātri, uz tā skatuves tika spēlēts "Pūt, vējiņi!".

"Mums šķieta, ka mēs neesam līdz galam skatītājiem atdevuši visu to, ko mēs no teātra puses varētu dot. Šīs būs pēdējās reizes, kad izrāde tiek spēlēta," sacīja Vimba.