Gada izrāde - Dailes teātra iestudējums "Smiļģis"

 
©Ekrānuzņēmums no "Spēlmaņu nakts" tiešraides

"Spēlmaņu naktī"apbalvoti aizvadītās teātra sezonas izcilākie iestudējumi un individuālie sniegumi – pasniegtas 12 “Skatuves naglas”. “Grand Prix” jeb Gada izrādes titulu ieguva Dailes teātra iestudējums “Smiļģis”, vēsta lsm.lv.

Skatuves naglas saņēma vairāki iestudējumi - “Konklāvs”, “Marija un zibens”, “Kiosks”, “Mans kaimiņš ebrejs”. Ar balvām godināti arī individuāli skatuves mākslinieki - scenogrāfe Ieva Jurjāne un režisors Viesturs Kairišs, režisors Andrejs Jarovojs, dziedātājs Jānis Šipkēvics, aktrise Ieva Segliņa, režisors Dmitrijs Petrenko, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Marija Ulmane, mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo un Andrāšs Juhāss, aktrise Vita Vārpiņa.

Portāls NRA jau rakstīja, ka balvu par mūža ieguldījumu saņēma komponists Imants Kalniņš.

Aizvadīto teātra sezonu, kas sākās 2020. gada septembrī un noslēdzās 2021. gada septembrī, “Spēlmaņu nakts” rīkotāji nosaukuši par force majeure sezonu. 2020. gada novembra sākumā ārkārtējās situācijas laikā teātri skatītājiem tika slēgti, bet teātri darbu turpināja, iestudējot jaunas izrādes un gaidot, kad varēs tās parādīt skatītājiem. 2021. gada vasarā šis brīdis pienāca. Ņemot vērā ārkārtējos apstākļus, LTDS valde lēma, ka šogad “Spēlmaņu nakts” būs savādāka.

Lai spēles noteikumi visiem teātriem būtu vienādi, tika lemts uzticēt katram teātrim pašam izvirzīt četrus sezonas jauniestudējumus, kas piedalīsies “Spēlmaņu nakts” izrāžu konkursā. Žūrijas komisija papildus šīm izvirzītajām izrādēm vērtēja arī 2021. gada Valmieras vasaras teātra festivāla izrādes, Latvijas Kultūras akadēmijas diplomdarbu izrādes un citu neatkarīgo teātru pieteikumus konkursam.