Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

2.jūnijā Eduarda Smiļģa dārzā tika pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas, ko ik gadu rīko "Latvijas Teātra darbinieku savienība" sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeju.

Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā saņēma Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa.

Harija Liepiņa balvu par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņēma Jaunā Rīgas teātra aktieris Ģirts Krūmiņš.

Eduarda Smiļģa balvu par nozīmīgu, spilgtu novatorisku režiju iepriekšējo sezonu laikā un par ieguldījumu latviešu teātra popularizēšanā Latvijā un pasaulē saņēma režisors Elmārs Seņkovs.

Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu par nopelniem kultūras darbā, ieguldījumu Latvijas baleta mākslā un jauno baleta mākslinieku audzināšanā saņēma Regīna Kaupuža.

Jēkaba Dubura balvu par mūža ieguldījumu drāmas teorijas, vēstures un analīzes pētniecībā un mācīšanā neskaitāmām studentu paaudzēm tika nogādāta literatūrzinātniekam un kritiķim, Latvijas Kultūras akadēmijas emeritētajam profesoram un Goda doktoram Gunārs Bīberam.

Laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes - ordeņi un katrs laureāts saņēma arī naudas prēmiju.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija un Profesionālās izglītības kompetences centra "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skola.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!