Izbeigta viena no tiesvedībām starp Dailes teātri un aktieri Kasparu Zāli

 
©f64.lv, Vladislavs Proškins

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2.jūnijā ir nolēmusi izbeigt tiesvedību Dailes teātra un aktiera Kaspara Zāles strīdā par darba tiesisko attiecību izbeigšanu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Šo tiesvedību bija rosinājis Dailes teātris, ceļot prasību pret Zāli par darba tiesisko attiecību izbeigšanu.

Pavisam starp aktieri un teātri tiesvedības tika sāktas trīs lietās.

Otrajā lietā, kurā Zāle tiesājas ar Dailes teātri par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu un atjaunošanu darbā, tika iesniegts lūgums par tiesvedības apturēšanu līdz likumiskā spēkā stāties tiesas lēmums trešajā tiesvedībā starp aktieri un Dailes teātri, kura pašlaik atrodas Rīgas apgabaltiesā.

Lietas izskatīšana tiks turpināta, kad trešo lietu starp aktieri un teātri izskatīs apelācijas instance.

Savukārt šajā trešajā lietā Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 23.martā lēma pilnībā noraidīt Zāles prasību pret Dailes teātri par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, vidējās izpeļņas un morālā kaitējuma atlīdzināšanu, darba līguma punkta atzīšanu par spēkā neesošu un darba līguma atzīšanu par noslēgtu uz nenoteiktu laiku.

Zāle par šo lēmumu iesniedza kasācijas sūdzību un 16.jūnijā to skatīs Rīgas apgabaltiesa.

Paralēli Daugavpils tiesā Preiļos jau kopš pagājušā gada rudens atrodas aktrises Sarmītes Rubules prasība pret Dailes teātri par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, vidējas izpeļņas piedziņu, kā arī morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu.

Lietu bija plānots skatīt marta beigās, taču sakarā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju lieta no izskatīšanas patlaban ir noņemta.

Jau vēstīts, ka teātris pagājušajā gadā pārtrauca darba attiecības ar Zāli, Rubuli, Mārtiņu Poču, Aiju Dzērvi un Ivaru Auziņu. Zāle sākotnēji panāca atjaunošanu darbā, taču vēlāk atkal bija spiests teātri pamest.

Dailes teātra vadītājs Juris Žagars pērn preses konferencē informēja, ka teātrī tiek veikta reorganizācija personālsastāvā. Viņš uzsvēra, ka izmaiņas nav būtiskas, bet pietiekami svarīgas, lai Dailes teātris strādātu ekonomiskāk un efektīvāk.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!