Naumaņa Gada balvu mākslas kritikā saņēmusi Silvija Radzobe

 
©Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā piešķirta teātra zinātniecei Silvijai Radzobei, savukārt Jaunā kritiķa veicināšanas balvu saņēmusi mūzikas kritiķe Lauma Malnace informēja Normunda Naumaņa biedrības preses pārstāvis Krišs Ēlerts.

Kopā ar balvu Radzobe saņēma 1500 eiro stipendiju, kuru atbalsta tehnoloģiju uzņēmums "Tilde", savukārt Malnace saņēma Jaunā kritiķa veicināšanas balvu ar 500 eiro stipendiju, kuru atbalsta uzņēmums SIA "Kurekss".

Šī gada balvai bija nominēti un Normunda Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas mākslas kritikā nozīmīti saņēma arī literatūras kritiķis Arnis Koroševskis, vizuālās mākslas vērtētāja Rasa Jansone, teātra kritiķe Zane Radzobe un fotomākslas un literatūras kritiķe Santa Remere.

Normunda Naumaņa vārdā nosauktajai Gada balvai mākslas kritikā Kultūras ministrija ir piešķīrusi nacionālās nozīmes balvas statusu un atbalsta balvas pasniegšanas ceremoniju "NN NAKTS", kas norisinājās Jaunajā Rīgas teātrī.

Pieteikumus Gada balvai kritikā un Jaunā kritiķa balvai izvērtēja un laureātu izraudzījās žūrija, kurā darbojas filozofs un rakstnieks Ilmārs Šlāpins, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības "Neputns" galvenā redaktore Laima Slava, Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskā producente un muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols, teātra kritiķe Undīne Adamaite, literatūras kritiķe Anda Baklāne un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Normunda Naumaņa Gada balvai mākslas kritikā un Jaunā kritiķa veicināšanas balvai varēja pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras, dizaina un dejas mākslas kritikas jomā. Balvu ir dibinājusi Normunda Naumaņa biedrība, tā tiek pasniegta reizi gadā.

Normunda Naumaņa biedrības mērķis ir izcilā teātra un kino kritiķa, publicista Naumaņa (1962-2014) radošā mantojuma popularizēšana, kritiskās domāšanas veicināšana Latvijā un kultūras vērtību popularizēšana.