Rešetins iestudē melodrāmu ar Lilitu Ozoliņu galvenajā lomā

 
©Annija Meikšāne/F64 Photo Agency

23. un 30.septembrī uz "Concert Hall Studio 69" skatuves notiks melodrāmas "Fonogramma" pirmizrāde. Alekseja Ščerbaka jaunā luga rosinājusi slaveno Lilitu Ozoliņu atkal, pēc ilgāka pārtraukuma uzrunāt publiku no skatuves krievu valodā, bet Rīgas Krievu teātra vadošajam aktierim Igoram Čerņavskim ļāvusi nospēlēt lielu un ļoti negaidītu lomu. Izrādi iestudē Intars Rešetins, viņš 2017./2018. gada teātra sezonā tika nominēts kā Gada režisors par divām izrādēm - "Dēls" Dailes teātrī un "Patiesība" Rīgas Krievu teātrī.

…Sensenos laikos, kad visi bija apbrīnojami jauni un līdz neprātam iemīlējušies, atgadījās kas tāds, kas apvērsa ikviena šā notikuma līdzdalībnieka dzīvi. Klasiskajā trīsstūrī izdzīvoja tikai divi. Neviens netika tiesāts, neviens neizcieta sodu. Pāri palikušos likteņa vara aiztrieca katru uz savu pusi, lai pēc daudziem gadiem atkal savestu kopā ar nejaušības spēku. Un, lai arī viņa tagad ir pasaules mēroga zvaigzne, bet viņš - mazs mīms nelielā teātrī, viņu kopīgais skelets skapī visu saliks pa vietām un pieprasīs samaksāt par nodarījumu… Grēkam nav noilguma. Tāpat kā mīlestībai.

Lilita Ozoliņa: "Šajā lugā nevienam virsū nešauj, nevienu nedur. Man tas patīk. Un vēl vairāk patīk tas, ka šis ir divkāršs stāsts par mīlestību. Par to, cik dažāda, cik savāda, cik neparasta tā var būt - kā vīrietim, tā sievietei. Dod, Dievs, lai mūsu varoņi atdzīvojas uz skatuves, jo ķīmija starp viņiem jau jūtama."

Igors Čerņavskis: "Šis man ir trešā izrāde, kas top pēc Alekseja lugas. Kas jau ir ārkārtīgi patīkami. Nē, "patīkami" ir pārāk maz teikts. "Fonogrammas" tēma mani aizrāva. Mīlestība līdz prāta aptumsuma robežai, mīlestība līdz aortas plīsumam, mīlestība, kura dzīvo ar cilvēku visu mūžu, lai kā viņš censtos tikt ar to galā… ar to un ar sevi. Un atriebība! Vēl viena tēma, kura mani interesē.

Taču galvenais ir komanda. Par manu partneri, milzu paldies viņai, pirmoreiz kļūs Lilita Ozoliņa. Lepojos, ka strādāšu ar tāda līmeņa aktrisi! Un ļoti priecājos, ka tiekos ar Intaru Rešetinu - viņš ir izcils režisors!"

Intars Rešetins: "Ar lugas autoru iepazinos pērn, kad Dailes teātrī iestudēju viņa lugu "Balta vārna melnā krāsā". Aleksejs raksta ļoti reālistiski, mūsdienīgi un atklāti. Tāpēc jau tajā dienā, kad viņš man pastāstīja par "Fonogrammu", es zināju, ka tēma būs aktuāla, bet izrādes varoņi dzīvi.

Izlasījis lugu, sapratu, ka ļoti svarīga būs aktieru izvēle. Man bija nepieciešami cilvēki, kuri veltījuši teātrim visu savu dzīvi. Un obligāti - viņiem bija jābūt savas mākslas meistariem. Ļoti priecājos, ka manam aicinājumam atsaucās aktieri, kuri ir vieni no labākajiem savā paaudzē, - Lilita Ozoliņa un Igors Čerņavskis. Godīgi sakot, ar tāda kalibra māksliniekiem es nebaidītos iestudēt pat telefonu grāmatu."

Aleksejs Ščerbaks: "Lugai "Fonogramma" ir neparasta vēsture. Es to sarakstīju slavenam itāliešu mīmam, to jau pārtulkoja, taču… Pasūtītājs izlasījis teica - nē, es nepavilkšu, tā ir loma lielam drāmas aktierim. Paldies Dievam, gan Lilita, gan Igors piekrita šajā projektā piedalīties. Arī Intaram materiāls iepatikās. Redzu, kā viņi strādā, šo procesu varētu filmēt - tas būtu skaists, smieklīgs un skumjš kino..."

Natālija Gorbačova, "Concert Hall Studio 69" pasākumu menedžere: "Šī ir ļoti interesanta iecere. Mūsu koncertzāle vienmēr ar prieku sveic teātra mākslas cienītājus, taču tā, ka izrāde tiktu iestudēta mūsu sienās no sākuma līdz galam… es pat neatminos, kad tā būtu noticis. Gribu vienkārši vēlēt veiksmes!"

Biļetes var iegādāties visās "Biļešu servisa" tīkla kases un www.bilesuserviss.lv.

 

Abonē