Tatarinova iemācījusies spēlēt akordeonu

© f64

"Tā kā man šai izrādē ir jāspēlē akordeons, bet līdz šim to nemācēju, es ļoti centīgi mācījos. Tā man bija jauna pieredze un labs izaicinājums," saka aktrise Karīna Tatarinova. Viņai rīt pirmizrāde – Mārtina Makdonas lugā Klibais no Inišmānas (1996), ko Liepājas teātrī iestudējis režisors Regnārs Vaivars.

«Tā kā esmu beigusi mūzikas skolu un spēlēju klavieres, ar vienu roku ir vieglāk, bet sadabūt to visu kopā ar abām rokām – tas nepavisam nav viegli, tas ir grūti! Plus vēl sāpoši pleci,» atzīst Karīna Tatarinova (attēlā). To, kas viņai jāspēlē izrādē, aktrise ir apguvusi labi, tāpēc var teikt, ka akordeona spēlē orientējas. «Kaut ko citu jau arī māku nospēlēt. Ne dančus laist, bet noskaņai – mierīgi!» viņa apgalvo un izstāsta, ka jauniestudējuma pamatā ir 1934. gada notikumi nelielā un vientuļā Īrijas salā Inišmānā. Tās iedzīvotāji pavada dienas, tenkojot cits par citu, jo šajā salā darīt nav ko, līdz viņu ikdienas rutīnu satricina ziņa, ka blakus salā ieradusies filmēšanas grupa no Holivudas, kas meklē aktierus salas iedzīvotāju vidū. Prom gribas tikt visiem, bet izdosies tikai vienam no viņiem. «Lugas varoņi ir kā pārauguši bērni, kurus nav vēl skārusi civilizācija. Viņi šķietami runā ne par ko, mīdās uz vietas un atgremo vienus un tos pašus notikumus, taču visam pāri skan arhaisks un sentimentāls stāsts par dzimteni, nepiepildītu sapņu rūgtums, romantiska mīla un nebeidzami meli,» lugu raksturo Regnārs Vaivars, kurš savam iestudējumam devis apzīmējumu – letāla komēdija. Galveno lomu spēlē Viktors Ellers, pārējās lomās: Sigita Jevgļevska, Leons Leščinskis, Sandis Pēcis, Anete Berķe, Kaspars Gods, Edgars Pujāts un Anda Albuže.

Karīnai Tatarinovai šis ir jau otrais iestudējums Liepājas teātrī. Pirmoreiz viņa uz šīs skatuves spēlēja tūlīt pēc studiju beigšanas režisora Valda Lūriņa veidotajā dziesmuspēlē Precību viesulis ar Pētera Brūvera dziesmu tekstiem un Jāņa Lūsēna mūziku. «Liepājas teātrī ir brīnišķīgs kolektīvs, un es tiku uzņemta ļoti labi.

Ar daudziem jau biju labi pazīstama, tikai nebijām kopā spēlējuši,» aktrise ir priecīga par izveidojušos radošo sadarbību.

Tūlīt pēc pirmizrādes Liepājā Karīna Tatarinova atgriezīsies Rīgā, kur Dirty Deal Teatro pirmdien spēlēs izrādē Mēness dārzā, ko režisore Inga Tropa veidojusi pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem. Bet visa vasara paies, koncertējot ar Plenēra apvienību, dziedot kopā ar Dramu (Ditu Lūriņu, Mārtiņu Eglienu un Mārci Maņjakovu) un filmējoties TV3 vasaras seriālā Viņas melo labāk!.

«Izskatās, ka vasara būs diezgan aizņemta, bet tas nemaz nav slikti. Man patīk tādi apgrūtinājumi,» aktrise pasmaida un neslēpj, ka, protams, gribas arī kalnos kāpt un vasarā kaut kur paceļot.

Bet līdz vasarai vēl jāpagaida, un to ieskandināt aktrise aicina Dobelē, kur selekcionāra Pētera Upīša ceriņu parkā (ar pasaulē vienu no plašākām ceriņu kolekcijām) 23. maijā gaidāms koncerts Ceriņu tango. Tur dziedošā aktrise izpildīs piecus tango skaņdarbus. «Domāju, ka tas būs brīnišķīgs koncerts, jo – kas var būt labāks par ceriņiem un tango?!».

Izklaide

Prieki Latvijas mūzikas vēstures cienītājiem un plašu kolekcionāriem - džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” laidusi klajā kvarteta 2R+2B jeb trompetista Gunāra Rozenberga, saksofonista Raimonda Raubiško, basista Borisa Banniha un bundzinieka Vladimira Boldireva uzstāšanās 1978. gada Tbilisi džeza festivālā ierakstu.