23. augustā Rīgas galerijā tiks atklāta jaunāko savdabīgā un interesantā latviešu jaunās paaudzes mākslinieka gleznotāja Rituma Ivanova darbu izstāde "Gaga Dance"
Izstāde "Gaga Dance" ir kā veltījums popdīvai Lady Gaga, dziedātājas lielformāta portretos, kuri veidoti glezniecībā interpretējot mākslinieces slavenākos videoklipus (Alexandro, Bad Romance u.c.), analizē tās fenomenu.
"Mani vienmēr ir interesējuši spilgti vizuāli tēli. Tieši to esmu atradis Lady Gaga radošajā darbībā. Viņas koncertinscenējumi un video klipi ar spēcīgu dziedātājas vizuālo imidžu ietver mūsdienu kultūras esenci-tehnokrātijas laikmetu un spēcīgo erotisko momentu un teatrālismu. Taču pati Lady Gaga mani pievelk ar savu noslēpumainību, tādu attēloju viņu gleznā LADY WITH VEIL, kas man personiski asociējas ar nīderlandiešu gleznotāja Johannesa Vermēra (1632-1675) portretiem. Lady Gaga izplatītie attēli ir kā mūsu laikmeta emocionāls barometrs, tie darbojas izteiksmīgi pat izņemti no izklaides konteksta,"stāsta gleznotājs.
Politiķi, mūziķi, kino aktieri, sportisti ir pūļa neremdināmās iekāres un ziņkāres objekti, publikas mīļākais fetišs un nīstamākais subjekts.
Ritums Ivanovs arī iepriekš savās gleznās portretējis ''mūsdienu modes un šovbiznesa ikonas'', tajās atklājot viņu raksturu un noskaņas. Lai atceramies viņa veiksmīgos supermodeles Keitas Mosas portretus (Trade Mark Beauty), kas tika iekļauti filmā KATE! CREATING AN ICON un izrādīta kanālā ARTE 2011. Filmas veidotājs Nicola Greaf pamanīja Rituma Ivanova Kate Mosas portretu no sērijas „Trade Mark Beauty” Berlīnes galerijā EVA POLL sarīkotajā autora personālizstādē. Filmā intervētie autori mēģina skaidrot Mosas fenomenu, analizējot viņas personību, tās atbilstību laikmeta garam un mākslinieka lomu, aktualizējot un vizualizējot laikmetu.
Liekas, šī noslēpumainā vara, kas starp miljoniem atrod unikālu personību simbolu ir tas, kas saista Ritumu Ivanovu. Viņš portretējis arī Emiju Vainhausu, Madonnu un Maiklu Džeksonu.
Arī pasaules tenisa zvaigžņu portreti - Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovi portretējumi izpelnījušies pašu portretējamo atzinību, kad tika izstādīti Pasaules tenisa čempionātā laikā Dohā 2011.
Ritums Ivanovs (dz. 1968) ir populārākais latviešu jaunās paaudzes gleznotājs. Pēc Latvijas Mākslas akadēmijas beigšanas (1994) viņš gadu studējis prestižajā Humbolta Universitātē ASV.
Mākslinieks kopā ar Līgu Purmali ir vienīgie latviešu mūsdienu mākslinieki, kuru darbi tika iekļauti starptautiskā izsoļu nama Sotheby’s 2009. gada 9. jūnija izsolē Londonā.
Pašizgudrotajā svītru tehnikā veidotie portreti, sejas, akti gleznoti uz īpaši liela formāta audekliem. Darbos apvienots hiperreālismam raksturīgais realitātes precīzais attēlojums ar atsevišķu kadrējumu, palielinājuma efektu un opārta paņēmieniem.
Rituma Ivanova darbu izpētes centrālā tēma ir cilvēka emocijas, dažādi emocionālie stāvokļi. Viņa tēli ir gan reāli mākslinieka dzīves dalībnieki (personālizstāde „Meitene”), gan fotogrāfiski prototipi no jau eksistējošiem iespieddarbiem – mākslas vēstures grāmatām (personālizstāde „Varoņi”), show industrijas reklāmas fotogrāfijām (grupas „Depeche Mode” dalībnieku portreti), pat erotiskajiem žurnāliem (personālizstāde „Erotiskā filma”).
Kopš sērijas TRADE MARK BEAUTY, kurā toreiz jaunais mākslinieks Ritums Ivanovs mēģināja analizēt skaistuma spēku, kas izpaudās arī glancētā glezniecības stilā, ievērojamas pārvērtības piedzīvoja arī mākslinieka rokraksts. Jaunākajās izstādēs viņš demonstrē ekspresīvāku formu, skaistuma un neglītuma valdzinājumu.
Ritums Ivanovs dz. 1968.gadā Cēsīs / Latvija
1994 beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu.
1994 - 1995 Humbolta Universitāte, Kalifornija / ASV.
Darbi iekļauti nozīmīgās kolekcijās:
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Igaunijas Nacionālajā mākslas muzejā, Krievijas Tretjakova galerijā, Vācijā Minsteres Private Museum un Latvijas Republikas Saeimā.