60.gados radītās un lietotās sadzīves elektroiekārtas ir spilgta liecība gan par sava laika rūpniecības sasniegumiem, gan iedzīvotāju ikdienu.
Daudzas no tām tapa Latvijā un bija labi pazīstamas katrā mājsaimniecībā. Lai radītu priekšstatu par to nozīmi sadzīvē, t/c „Spice Home” 2.stāvā no 25.februāra līdz 31.martam ir skatāma izstāde „60.gadu mājsaimnieču pasaule”, kas tiek atklāta rītdien t/c „Spice Home” notiekošās „Mājsaimnieču olimpiādes 2012” ietvaros. Izstāde ir kā ieskaņa pavasarī gaidāmajai plašajai AS „Latvenergo” Enerģētikas muzeja sadzīves elektroiekārtu ekspozīcijai.
Pēckara gados Latvijā strauji pieauga elektroierīču izmantošana ikdienā, kas ievērojami atviegloja sadzīvi un ir saglabājušas savu nozīmi arī mūsdienās – gan kā spilgta sava laika liecība, gan varbūt vēl praktiski pielietojams priekšmets. Lai iepazīstinātu ar spilgtākajiem paraugiem un sniegtu priekšstatu par 60.gadu iedzīvotāju ikdienu, t/c „Spice Home” no 25.februāra līdz 31.martam ir skatāma izstāde „60.gadu mājsaimnieču pasaule”. Izstāde tiek atklāta vienā dienā ar t/c „Spice Home” notiekošo „Mājsaimnieču olimpiādi 2012”, kurā par 21.gadsimta mājsaimnieces godu cīnīsies vairāk nekā 100 sievietes.
Izstādē apskatāmi interesantākie padomju laikmeta mājsaimniecību raksturojošie priekšmeti un elektropreces no AS „Latvenergo” Enerģētikas muzeja krājuma, ar kuru lietošanu sadzīvē uzaugusi ne viena vien paaudze. Latvijas PSR un Padomju Savienības rūpnīcās izgatavotās sadzīves elektroierīces un priekšmeti ir atgādinājums par konkrētā laika posma ražošanas un tehnoloģiskajiem sasniegumiem, izceļas ar interesantiem rūpnieciskā dizaina akcentiem un savdabīgu individualitāti. Katras mājsaimnieces lielākie palīgi bija elektriskais gludeklis, putekļsūcējs, veļas mašīna, elektriskā plītiņa un ūdens vārāmais aparāts, kas ļāva ātri un bez liekām pūlēm paveikt darbietilpīgo mājas soli.
Iespējams, personīgas atmiņas daudziem atgādinās agrāk populārā veļas mašīna „Rīga-60” ar manuālo ūdens izspiedēju. Mūsdienu dizaina tendencēm atbilstošs ir masīvais ledusskapis ar liektajām formām „Mir”. Savdabīgā putekļu sūcēja „Raketa” forma atgādina kosmosa raķeti, jo tolaik arī sadzīves priekšmetiem bija jāpopularizē Padomju Savienības sasniegumi kosmosa iekarošanas jomā. Īpašs notikums un novitāte 20.gs. 50.-60.gados ir televizors. Radioaparatūra ar plašu atskaņotājiem, telefoni, elektriskie galda pulksteņi, elektriskie sildītāji un citas elektropreces rada pilnīgāku pagātnes priekšstatu un atklāj stāstus par elektrības daudzpusīgo izpausmju izmantošanu.
AS „Latvenergo” Enerģētikas muzeja krājumā ir ievērojama pēckara sadzīves elektroiekārtu kolekcija, kuras individualitāti un plašo mērogu būs iespējams novērtēt no 19. maija, kad Muzeju nakts ietvaros tiks atvērta izstāde Enerģētikas muzejā Ķegumā.