Mākslas galerijā „PUTTI” top izstāde „Konceptuālā rota”

 

No 23. septembra līdz 22. oktobrim mākslas galerija „PUTTI” piedāvā iespēju iepazīties ar Latvijā mazpazīstamo novirzienu rotu mākslā – konceptuālo rotu.

Izstādes 27 dalībnieki ir jau atpazīstamību un panākumus guvuši konceptuālo rotu mākslinieki no dažādām pasaules valstīm.

Konceptuālā māksla ir Eiropas un ASV mākslas virziens, kas radies 20. gs. 60. gadu beigās. Konceptuālā māksla nebalstās uz vizuāli estetizētu baudījumu, bet gan uz iedziļināšanos, domāšanu un intelektuālu piepūli, kas ne vienmēr ir ērta. Tā nav apgalvojoša. Konceptuālā māksla ir jautājoša, tādejādi veidojot dialoga formu ar skatītāju.

Arī konceptuālo rotu virziena aizsākums meklējams 60. gados. Konceptuālā rota sakņojas tradīcijās, juveliermākslas vēsturē, amata prasmēs un tai ir mūsdienīgs raksturs – konceptuālo rotu mākslinieki ir realitātes katalizatori, aktīvas pozīcijas un ideju paudēji.

Konceptuālajā rotā, līdzīgi kā mūsdienu rotās, tiek izmantoti cēlmetāli, dārgakmeņi, dabas materiāli, plastmasa, porcelāns, diegi utt. Konceptuālās rotas ir sastopamas dažādās formās un tās iekļaujas kategorijā „māksla”. Visi paziņojumi rotās – estētiskie, politiskie, ideoloģiskie un sociālie – ir sentimentāli un provokatīvi, tātad dēvējami par konceptuāliem.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!