Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumi skatāmi Eiropā

No 1. februāra līdz 20. aprīlim Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krievu glezniecības kolekcija izstādē „Krievu glezniecība no LNMM kolekcijas. 19. gs. beigas – 20. gs.1. puse”.

Ekspozīcija atspoguļo spilgtu krievu mākslas uzplaukuma periodu, piedāvājot iepazīties ar Filipa Maļavina, Nikolaja Bogdanova-Beļska, Konstantīna Korovina, Iļjas Maškova, Vasīlija Surikova un citu izcilu krievu mākslinieku daiļradi.

Ievērojamu latviešu modernisma klasiķu Aleksandras Beļcovas, Ģederta Eliasa, Jēkaba Kazaka, Ludolfa Liberta, Oto Skulmes, Ugas Skulmes, Niklāva Strunkes, Romana Sutas, Erasta Šveica, Valdemāra Tones un pasaulslavenā konstruktīvista Gustava Kluča darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas no šī gada 24. janvāra līdz 18. maijam būs eksponēti Tallinā, Igaunijas Mākslas muzejā KUMU, izstādē „Elektromagnētisms – modernisma māksla Ziemeļeiropā: 1918–1931”. Izstāde uz Tallinu atceļojusi no Norvēģijas, kur tā iepriekš bija skatāma Onstad mākslas centrā Oslo.

Līdz 9. martam KUMU struktūrvienībā Kadriorgas Mākslas muzejā ir iespējams redzēt izstādi „Kad mākslinieks satika Klio. Vēsturiskās ainas no 19. gadsimta”, ko var uzskatīt par nozīmīgu Igaunijas un Latvijas muzeju, kā arī dažādu kultūras institūciju atbalstītu kopdarbu. Latvijas māksla izstādē pārstāvēta ar astoņām gleznām no LNMM krājuma, iepazīstinot igauņu mākslas cienītājus ar 19. gadsimta meistaru Johana Lēberehta Eginka, Jūlija Johana Dēringa, Artura Baumaņa un Jāņa Staņislava Rozes daiļradi.

Seši Gustava Kluča darbi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas no š. g. 24. janvāra līdz 11. maijam būs skatāmi Lozannas Olimpiskajā muzejā Šveicē izstādē par godu XXII Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos ar nosaukumu „Krievu avangarda mākslinieki un sports”.

Savukārt vēl līdz šā gada 23. februārim Ģerderta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā Jelgavas iedzīvotāji un viesi var aplūkot ievērojamā latviešu ainavu gleznotāja Jūlija Federa izstādi „Ainava”, kura 2013. gada rudenī bija skatāma Mākslas muzejā „Rīgas Birža”. Ekspozīcija sniedz plašu ieskatu vecmeistara daiļradē un iepazīstina ar Jūlija Federa darbu kolekciju, kas glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Tālāk šī izstāde ceļos uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju.

Izklaide

Kas gan būtu kino bez mūzikas? Protams, sava burvība ir arī mēmajam kino, taču skaņa piešķir mākslas darbam plašumu, aizkustina un ļauj skatītājiem dziļāk iegrimt stāstā, – no majestātiskām simfonijām līdz minimālistiskiem elektroniskajiem skaņdarbiem – katra muzikālā kompozīcija veido raibu emocionālo paleti, vēsta straumēšanas platforma “Disney+”.

Svarīgākais