Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā skatāma skaņu mākslas izstāde "2+2=5"

© publicitātes

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā līdz līdz 28. februārim skatāma Mārtiņa Roķa skaņu mākslas izstāde "2+2=5".

Izstādē iekļautie darbi tapuši neatkarīgi viens no otra, autoram pētot kādu sev interesantu tematu loku vai uzmācīgas idejas, tomēr veselums mēdz būt kaut kas vairāk nekā tā daļu summa un, apvienoti vienotā „objekt-kompozīcijā”, katra darba individuālā nozīme un autora nodomi vairs nav primārais. 

Mārtiņa Roķa interešu priekšplānā ir cilvēka uztveres robežas, ķermeņa un telpas attiecības.

"Politikas kontekstā 2+2=5 ir melu formula, kad acīmredzamas patiesības tiek noliegtas ideoloģijas vārdā. Bet percepcijas kontekstā acīmredzamais vai dzirdamais negarantē patiesības statusu, jo dominē nenoteiktība, divdomība un neskaidrība, atceļot melu un patiesības dihotomiju. Realitāte katru brīdi tiek radīta no jauna, pasīvs stāvoklis nav iespējams. Lai notvertu garām slīdošo mirkli, ir jānotic kādai no patiesībām, lai pēc brīža to atkal aizstātu ar citu,"izstādes ieceri raksturo Mārtiņš Roķis.

Roķis studējis filozofiju Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē un individuāli apguvis audio vizuālo programmēšanu. Kopš 90. gadu beigām eksperimentē ar elektronisko mūziku. Autors strādā ar skaņu dažādos kontekstos un formās, uzstājoties eksperimentālās mūzikas koncertos, veidojot instalācijas un skaņdarbus multikanālu sistēmām. 2013. gadā viņš ir piedalījies un viņa darbi bijuši skatāmi vai tikuši atskaņoti gan Latvijā (mākslas muzejā „Rīgas Birža”, jauno mediju kultūras centrā RIXC Spīķeros, festivālā ”Skaņu mežs” un citur), gan skaņu mākslas centros STEIM Nīderlandē, EMS un „Fylkingen” Zviedrijā, koncertzālē „Audiorama” Stokholmā, „Cafe OTO” Londonā, festivālos „NextSound” Ukrainā un „Sound Around Kaliningrad” Krievijā un citur.

L

Izklaide

Kas gan būtu kino bez mūzikas? Protams, sava burvība ir arī mēmajam kino, taču skaņa piešķir mākslas darbam plašumu, aizkustina un ļauj skatītājiem dziļāk iegrimt stāstā, – no majestātiskām simfonijām līdz minimālistiskiem elektroniskajiem skaņdarbiem – katra muzikālā kompozīcija veido raibu emocionālo paleti, vēsta straumēšanas platforma “Disney+”.

Svarīgākais