Latvijā atklāta unikālu mediju mākslas darbu izstāde

© F64

9.oktobrī, kim? Laikmetīgās mākslas centra izstāžu zālē 2. stāvā tika atklāta festivāla "Māksla+Komunikācija 2013" vērienīgā starptautiskā mediju mākslas izstāde "Saglabāt kā" (SAVE AS), kurā nesniedzot rīcības instrukcijas, bet uzdodot jautājums, aktualizēta laikmetīgās mediju mākslas saglabāšanas problemātika.

Kā uzsver izstādes kurators Raitis Šmits šis notikums Latvijā ir unikāls, jo izstādē "Saglabāt kā" skatāmi sešpadsmit unikāli mediju mākslas darbi, tapuši laikposmā no 1997. - 2013. gadam, kuru autori ir gan starptautiski atzīti tīkla mākslas pionieri, kas turpina aktīvi darboties mūsdienu mediju mākslas laukā arī šodien, gan jauni entuziasti.

Izstādē piedalās mākslinieki Aleksejs Šulgins, Aristarks Černiševs (Krievija), Oļa Ļaļina (Krievija / Vācija), Dragans Espenšīds (Vācija), Sesila Babiole (Francija), Hīss Bantings (Lielbritānija), Roberts Sakrovskis, Konstants Dullārts (Vācija), Lamberto Teotino (Itālija), Bendžamins Galons, Karls Klomps, Gijs Gīskes, Toms Verbrugens (Francija / Nīderlande), mākslinieku kolektīvs Jodi (Nīderlande), Parags Kumars Mitals (ASV), Evans Rots  (Lielbritānija / ASV / Francija),Rasa Šmite, Raitis Šmits, Andris Vētra un Artis Kuprišs (Latvija).

Daži no māksliniekiem savos darbos cenšas izzināt novecojušu mediju tehnoloģiju iespējas, tās izjaucot un pārveidojot, resultātu skatot cilvēka un tehnoloģiju attiecību kontekstā. Kāds cits ir izmēģinājis tādu jaunu attēla un skaņas mozaīkas veidošanas tehniku kā "smash up" (sagraušana), rezultātā no vairākiem jau esošiem darbiem radot pilnīgi jaunu. Vēl kāds pēta elektronisko ierīču signālu kļūdu īpatnības un to radītos efektus un iespējas, aktualizē autortiesību un intelektuālā īpašuma jautājumus, kā arī piedāvā paraudzīties uz to, kā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, pielietojot tā laika datortehnoloģiju sasniegumus, izskatītos mums šodien tik ļoti aktuālie un ierastie sociālie tīkli Facebook, Youtube un Google.

Mākslas darbi ir nemitīgā kustībā un jaunradē esoši, kā arī, ikviens no izstādes apmeklētājiem ir nevis pasīvi vērotājs, bet gan aktīvs interaktīva izziņas procesa dalībnieks -  būs iespēja radīt pašam savu mākslas darbu "Mākslas automātā" (Artomat).

 

Izklaide

Muzikālā apvienība “Ēriks Palkavnieks & Popkorni” izdevuši savu otro kopdarbu “Reiss uz Londonu”. Šis ir turpinājums TV personības Palkavnieka un viņa draugu iesāktajai sadarbībai vasarā, kad tika izdots debijas singls “Netveramā”.

Svarīgākais