Bākas Latvijā un visā plašajā pasaulē ir nesaraujami saistītas ar cilvēkiem. Tās vienmēr ir bijušas katra jūrasbraucēja drošības garants un mājas zīme, apliecinājums tam, ka krasts un patvērums ir tepat blakus.
Bāku laikmets lēnām aiziet. Modernie kuģi, aprīkoti ar ar mūsdienu navigācijas iekārtām ceļu jūrā rod paši un bākas, pamazām kļūst tikai par vēstures liecībām.
Kādas ir mūsu skaistās bākas, kāds bijis viņu liktenis nemierīgajā jūras krastā - par to rakstīts grāmatā: Latvijas bākas.
Grāmata "Latvijas bākas" izdota pateicoties A/S Capital valdes priekšsēdētāja Ivara Putniņa iniciatīvai.
Tajā izmantotas gan senas fotogrāfijas no dažādiem arhīviem, gan arī vairāku mūsdienu fotogrāfijas profesionāļu veikumi (G.Janaitis, L.Balodis, V.Ošiņš, M.Krauze, J.Urtāns, u.c.)
Grāmatas teksta autors ir Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Latvijas kuģniecības vēstures nodaļas pētnieks Andris Cekuls.
Tās veidošanu koordinējis Mārcis Blumbergs, mākslinieks Rauls Liepiņš,
Grāmatā sīki aprakstīta ne tikai piekrastes un bāku vēsture, bet arī bāku tehniskie parametri, kā arī interesantākie ar tām saistītie notikumi. Tajā ir vairāk kā 250 ilustrāciju, kā arī dažādi raksti par bākām no Padomju un Latvijas laika avižu rakstiem. Grāmata izdota, lai saglābātu liecības par, autoruprāt, tik interesanto vēstures liecību un arhitektūrisko vērtību, kas pamazām tiek aizmirsta - Latvijas bākas.