Komentāri / Gaidot laivu. Bēgļu ceļš no Kurzemes uz Gotlandi un Zviedriju
 

9 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

ppurvaputns
Jauki. tajā laikā bija tādas problēmas ,šinī laikā ir šitādas problēmas . es dzīvoju šinī laikā. man ši laika problēmas ir būtiskākas. un tās ir kā izdzīvot te vai uz kuru elli eiropiju aizmukt lai dzīvību izvilktu Un viņu problēmas ar laivu gaidīšanu man nu galīgi nav aktuālas. . Period.
7.februāris 2020, 0:33 Atbildēt
MMelbiksis
Mēs bēgsim ,mēs bēgsim lai ko ari tur papriks nepļukstetu par patriotismu un dzimtenes mīlestību !
7.februāris 2020, 4:38 Atbildēt
JJens Z
Ak mēs nenovērtējam brīvības cenu... Ja kundze patiešām būtu sapratusi, kas ir brīvība, viņa nerunātu par cenu kā to var darīt vergi vai dzimtļaudis, kas grib panākt brīvlaišanu. Latviešu šodienas nebrīvība pašiem savā valstī mafijas gūstā ir taisni tāpēc, ka visam tiek pielikta cena. Brīvs cilvēks uzskatītu, ka brīvībai ir tikai vērtība, bet nevar būt cena.
7.februāris 2020, 7:46 Atbildēt
ppurvaputns
man nav nācies satikt brīvus nabagus...
7.februāris 2020, 10:14 Atbildēt
JJens Z
Jūsu spriedums tikai apstiprina manu diagnozi latviešiem - ja domājat, ka nevajag ne prātu, ne sirdi, bet viss jāsāk ar naudu, tad tādai tautai nebūs nākotnes. Var jau protams citēt Eiripīda traģēdijas un teikt, ka brīvs nav neviens (vai nu naudas, vai likteņa vergs ir katrs), vai arī dot padomu, lai tie, kas kāro naudu un mantu, tiektos pēc varas, kā tas lasāms sengrieķu publicistikā, bet paši no sevis neaizbēgsiet nekur, un ja nebūsiet saimnieki un menedžeri, bet gājēji, vienmēr būs jakalpo svešiem.
7.februāris 2020, 15:55 Atbildēt
llapa
vini aizbega , bet isti latviesi palika , un nesa krievu jugu . lupatas bija bedzeji - varguli . inteligence naher....
7.februāris 2020, 10:27 Atbildēt
ppurvaputns
no kuras puses skatās.... tos, kas palika aizveda uz Sibīriju. Redzi es varētu ne sliktāku romānu par šitās kundzītes sarakstīto uztaisīt. Manas Dzimtas vēsture ir tik kolorīta. 1939 . gadā visa ģimene repatriējās uz Fāterlandi. mana Oma palika, sakot :es pie ādolfa nebraukšu! es esmu Latviete. Viņa nebija, viņa bija barona mazmeita . Vācu barona. Palika viņas vīrs- mans opa.Visa lielā viņa ģimene aizbrauca, palika 2 dēli, kas bija ''latvietes'' apprecējuši Vevec tēvs teica- Wo bleibt deine Frau, da muss auch du bleiben. Un tā viņi vairs šajā saulē ntedzējās. Pie tam brauca prom no Kurzemes raudādami. bez prieka, viņi nojauta , ka būs karš, ka daudzi bērni kritīs gan Austrumu, gan Rietumu frontē pret gaisa teroristiem- Amerikāniem.Opa un Oma 1949. gadā caur Čeku aizbrauca uz Sibīriju. Bet tika Mājās un tad , tad nu gan viņi gribēja pa īstam prom- uz Fāterlandi. un 1988. tas arī izdevās- pēc 49 gadiem tikties ar ģimeni, beidzot atkal runāt dzimtajā valoda... es saku, varētu romānu uzrakstīt... no Baltvācu viedokļa.. Varbūt kādreiz to arī izdarīšu. mana oma bija viena no laivu organizētājām jau no 1945. gada.
7.februāris 2020, 10:41 Atbildēt
mmans biezs vārds
Muka tie, kam bija nauda vai blats. Tāpat kā tagad Āfrikas melnīši. Pārējiem gāja sūdīgāk. Un atkal muks tādi paši, ja, diespas, pienāks Paprika prognozētā X stunda ...
7.februāris 2020, 11:17 Atbildēt
ppurvaputns
muka tie, kam bija bail. bail varēja būt dažādu iemeslu dēl. varēja nepatikt staļina komunisms, varēja būt bijis tieši tāpat kā tagad -sazagušies 1. Brīvvalsts laikā. Toreiz te neesot zaguši mazāk kā tagad .Mana oma stāstīja.Protams, ka vajadzēja līdzekļus, jo neviena laiva par baltu velti neveda. Un arī papīra Reichsmarkas vai vēl sliktāk- Lati nevienu nekārdināja. Vajadzēja zeltu.
bet bija arī tādi, kas aizvizinājās prom just for fun. daudzi zvejnieki no Piekrastes. un vēl- Roņu salā esot jūrā izgājuši visi. krievi atnākuši salā .bet tā bijusi tukša. Tur esot dzīvojuši Igaunijas zviedri.....
7.februāris 2020, 11:40 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!